کد خبر: ۱۱۳۶۷
۷۳۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

درخواست ۲ رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره با رهبرانقلاب

۱۳۹۲/۳/۱۴
۲۰:۴۲

 

 

 

استیون هدلی، مشاور امنیت ملی جورج بوش، می گوید هم بوش و هم اوباما می خواستند با رهبر ایران مستقیما گفتگو کنند اما آیت الله خامنه ای به هر دوجواب منفی داده است. آقای هدلی این سخنان را در مستند بی بی سی درباره احمدی نژاد بیان کرده است.

به گزارش تسنیم، به گفته آقای هدلی، بوش بارها گفته بود نمی خواهد با رئیس جمهوری که دوره کوتاهی در مسند قدرت است مذاکره کند و تلاش کرد که با رهبر ایران گفتگوی مستقیم کند. اما به گفته آقای هدلی، آیت الله خامنه ای همواره خواسته که مذاکرات هسته ای را از طریق یک واسطه پیش ببرد، چون این کار به او امکان می دهد که در نهایت حرف آخر را بزند.

مستند «مردی با کاپشن بهاری» که روز پنجشنبه ۱۶ خرداد، ششم ژوئن از بی بی سی فارسی و شنبه هشتم ژوئن از بی بی سی جهانی پخش می شود به بررسی نقش احمدی نژاد در ساختار حاکمیت جمهوری اسلامی پرداخته و نشان می دهد که برخلاف آنچه به نظر می رسید، او نقش پررنگی در بسیاری از سیاست های کلان ایران ایفا نمی کرده است.

این مستند نشان می دهد که سیاست خارجی و برنامه هسته ای ایران بهترین نمونه ها برای نشان دادن کم اختیاری رئیس جمهور ایران است. در این مستند گفته شده که علت بی توجهی رئیس جمهورهای آمریکا به نامه های احمدی نژاد هم این بوده که آنها او را در سیاست خارجی ایران بی اختیار می دیدند.

استیون هدلی نامه احمدی نژاد به جورج بوش را «بی سر و ته» توصیف می کند و می گوید که کاخ سفید نمی دانست که باید به چه چیزی پاسخ دهد، چون نامه در هم بر هم بود و فقط «توصیفی بود از افکار آشفته نگارنده آن.»

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز