کد خبر: ۱۱۳۷۴
۶۳۳ بازدید
۰ دیدگاه

اشک ها و لبخندهای ولایتی در مستند تبلیغاتی

۹۲/۳/۱۵
۰۹:۴۲
 

«ایران من ای وطن من» شعار فیلم تبلیغاتی علی اکبر ولایتی نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بود.
به گزارش خبرآنلاین، اولین فیلم تبلیغاتی علی اکبرولایتی که از شبکه اول سیما پخش شد روایتی از سالهای دوران رژیم پهلوی و انقلاب اسلامی بود.
علی اکبر ولایتی در این مستند ضمن حضور در یک سالن سینما تصاویری مرتبط با انقلاب اسلامی، مبارزات مردمی و راهپیمایی ها، ورود امام خمینی به میهن، اولین نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی، تسخیر لانه جاسوسی را مشاهد کرد.
مروری بر مسئولیت های ولایتی در سالهای پس از انقلاب یکی از بخش های محوری این مستند تبلیغاتی بود.
اضطراب، شوق، بغض، اشک و لبخند عکس العمل های دکتر ولایتی به تصاویری بود که از پیش چشم او می گذشت و او را نیز به بخشی از این فیلم بدل کرده بود.
اولین تاثیر ولایتی در این فیلم پس از نمایش حلبی آبادهای دوران پهلوی نمایان شد و هرگاه تصویری از امام خیمنی بر پرده سالن نمایش داده می شد چهره ولایتی برافروخته می شد تا جایی که با تصاویر اقامه نماز امام خمینی در بیمارستان و رحلت ایشان به اوج خود رسید و اشک های او جاری شد.
وزیر امورخارجه کشورمان که در این مستند تبلیغاتی کارنامه دیپلماتیک خود را نیز مرور می کرد با صدای یک مادر که فرزندش را برای اعزام به جبهه بدرقه می کرد بغض می کرد و با صدای آوینی بر تصاویر روایت فتح چهره اش برافروخته می شد و با خبر آزادی خرمشهر برق شوق و امید در چشمانش درخشید و خنده بر لبنانش نشست و ناخودآگاه با مردمی که در فیلم تکبیر می گفتند همنوا شد.
در فیلم تبلیغاتی علی اکبر ولایتی سه بار تصویر آیت الله هاشمی رفسنجانی پخش شد، تصویر اول هاشمی را در لباس نظامی در دوره جنگ نشان می داد و تصویر دوم لحظه به یاد ماندنی اکبر هاشمی رفسنجانی در همراهی با پیکر امام خمینی(ره) در هلیکوپتر بود.
سومین تصویر هاشمی رفسنجانی نیز فیلمی از کابینه هاشمی و حضور علی اکبر ولایتی در جلسه هیات دولت بود.
استفاده دم سینه زنی معروف «کربلا، کربلا ما داریم می آییم» که از خاطرات نوستالوژیک دوران دفاع مقدس به شمار می رود یکی از فرازهای جالب این مستند تبلیغاتی بودمستند تبلیغاتی علی اکبر ولایتی با جمله ای از خودش به پایان رسید« می دانید ایران یک گوهری است که خیلی ها قدرش را نمی دانند.» «و به قول بزرگی این کشور ما از صدر اسلام تا کنون برای مسلمانان و کل جهان اسلام یک نعمتی بوده و حالا هم هست.»

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز