کد خبر: ۱۱۳۸۸
۹۰۱ بازدید
۱ دیدگاه

غرضی:

خدا همه ما را لعنت کند!

۹۲/۳/۱۵
۲۰:۰۵
در قرعه کشی نوبت برای استفاده زمان‌های باقیمانده نامزدها پس از محسن رضایی نوبت به سید محمد غرضی رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در زمان باقیمانده‌اش گفت: ایران یک مجموعه فرهنگی است در طول تاریخ از قبل از اسلام تا بعد اسلام. اینکه کوروش می شود ناجی یهودی‌ها و اینکه یک کشور با 30 میلیون متر مربع وسعت بدون جنگ داخلی اداره می‌شود به خاطر غنای فرهنگی است. فرهنگ عظمی اسلامی توانایی پیدا کرده که علاوه بر اینکه با فرهنگ مهاجم آمیزش کند و بر آن پیروز شود. عنایت بفرمایید که چه اتفاق عظیمی افتاده است. خاندان پیامبر اسلام(ص) دچار گرفتاری بنی امیه می‌شود. چه کسی این خاندان را نجات می دهد؟ ابومسلم خراسانی که ایرانی بود. باید نگاه را از سمت نگاه‌های سیاسی به سمت نگاه اجتماعی ببریم. جریان اجتماعی ملت ما یک جریان فرهنگی بسیار وسیع‌تر از مرزهای سیاسی ما بوده هست و خواهد بود.
وی افزود: اینکه حدیث سلسله الذهب اینگونه در تاریخ می‌ماند به خاطر این است که مردم نیشابور یک جریان فرهنگی داشتند. بنی العباس جز خنجر نداشتند اما شیعه فرهنگ داشت. همین بنی العباس به دست ایرانیان ساقط می‌شود. اینکه خواجه نصیر سوار بر اسب مغول می‌شود می‌رود خلیفه عباسی را نابود می‌کند.
غرضی همچنین گفت: مغول می آید و می‌رود ولی یکهو صفویه می آید. چه کسی می آید صفویه را می آورد؟ شیخ صفی الدین اردبیلی. شیخ می آید به دیدن سعدی، سعدی هم یک کلیات سعدی می‌دهد اما شیخ می گوید کتابت برای خودت من با قرآن کار دارم. اینکه شما فرض کنید که قدرت فرهنگی ناشی از قدرت سیاسی است خطاست. این که فکر می کنید با یک دولت می‌توان فرهنگ را تغییر داد خطاست. آن چیزی که توانسته قدرت را تثبیت
وی همچنین گفت:خدا لعنت کند رضا خان را که لفظ اجباری را آورد. هنوز هم ما فکر می‌کنیم که اگر وقت جوانان را بگیریم و گماشته این و آن بشوند درست می‌شود. مگر دنیا به سمت لشگرسازی حرفه‌ای نرفته است؟ تمام دنیا وقتی عزیزانشان به سن 18 سال می‌رسند یک مهارتی دارند و می روند سر کار. اما در کشور ما تا 18 سالگی رها می‌کنیم و یا یک سری محفوظات داند. پهلوی ها رفتند اما فرهنگشان مانده است. باید برویم برای این‌ها مهارت بیافرینیم. لیسانس ها را چه کنیم؟ گریه می‌کنیم. لعنت بر ما که آدم‌هایمان را به جای اینکه برویم به سمت نرم افزار می‌برم به سمت سخت افزار. ای داد ای بیداد! همه بردند روی نرم افزار ما هی می بریم روی سخت افزار!
پس از غرضی نوبت به محمدباقر قالیباف بود که از زمان باقیمانده‌اش استفاده کند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۳/۱۵ ۱۸:۱۰
خدا خیرش بده.قطعاً کاندیدای اصلح باسه نشاط جامعه ایشونه.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز