کد خبر: ۱۱۴۰۰
۵۶۴ بازدید
۰ دیدگاه

اطلاعاتی که سه نامزد بین خود رد و بدل می‌کردند!

۹۲/۳/۱۵
۲۲:۴۰

 

 

 

 

مناظره‌ بر سر مسائل اقتصادی و اجتماعی ضمن این که نشان داد بخشی از اصولگرایان می‌توانند ضعیف‌ترین‌ها در این حوزه باشند، صحنه‌ای برای همکاری بین آنها در جلسه امتحان هم بود. پرهیز از چالش بین نامزد مورد حمایت آیت‌الله مصباح با عامل شکاف بین اصولگرایان و پایداری هم در نوع خود اتفاق جالبی بود.
محسن رضایی یک ماه پیش به مردم اراک گفته بود: امروز ما در یک شرایطی قرار داریم که در تعیین آینده کشور بسیار مهم است، نه تنها به دلیل انتخابات ریاست جمهوری، بلکه به این دلیل که کشور وارد عصر جدیدی از اداره کشور می‌شود و مسائل جهانی و بین‌المللی و وضعیت خاص خود را دارد.فضای گذشته ایران یک فضای سیاسی امنیتی بود که فعالیت‌های زیادی هم در این دوران اتفاق افتاد، ولی امروز کشور در آستانه ورود به عصر جدیدی قرار گرفته است که مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی اصلی‌ترین شاکله آن است. در عصر جدید کلمه‌ای به نام زندگی و مفهومی به نام جامعه و مردم اهمیت پیدا می‌کند.
سخنان وی در مورد اولویت حل مسائل اقتصادی و مدیریت کشور به مرور مورد پذیرش همگان قرار گرفته است، امروز در ابتدای مناظره فرهنگی اجتماعی، محسن رضایی باز هم بر تاثیر اقتصاد بر مشکلات فرهنگی و اجتماعی کشور تاکید کرد. وی بر پرهیز از تسلط مسائل سیاسی بر فرهنگ و اجتماع مردم اصرار کرد. رضایی همچنان به همه یادآوری کرد که رفتار حاکمان بر مردم تاثیر دارد و اگر امرا خودشان درست نشوند، فرهنگ عمومی هم درست نخواهد شد.
ادامه مناظره شاهد دو نکته جالب بود، یکی همراهی بعضی نامزدها که گاه به پاسکاری کشید و دیگری اعتراف تدرجی همه نامزدها به سه نکته اولی و اصلی که محسن رضایی به آنها اشاره کرد بود.
مناظره امروز هم شاهد همکاری عارف و روحانی و هم شاهد همکاری جلیلی، ولایتی و حدادعادل بود. به نظر می‌رسد که این نامزدها هم به صورت شفاهی و کتبی و هم از حیث برنامه‌ریزی هماهنگ می‌شدند. ضمن این که کوتاه آمدن جلیلی و قالیباف نسبت به یکدیگر را نمی‌توان نادیده گرفت، این دو نسبت به یکدیگر سوالی نداشتند. این در حالی است که قالیباف نقطه شکاف بین طیف آیت‌الله مصباح و سایر اصولگرایان بوده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز