کد خبر: ۱۱۶۶۸
۳۵۷ بازدید
۰ دیدگاه

تصویب اساسنامه کمیته ملی المپیک بدون بررسي، با يك صلوات!

۹۲/۳/۲۲
۱۶:۳۰

 

 

 

 

مجمع کمیته ملی المپیک، در حالی برگزار شد که طی آن، اساسنامه جدید بدون بررسی به تصویب رسید؛ جالب این که اساسنامه جدید را به همه اعضا دادند و پس از سخنان علی‌آبادی درباره روند اساسنامه، افشارزاده هم ‌گزارشی از مسابقات اینچوان داد و سپس وزیر ورزش برای اعضا صحبت کرد و گفت: آقایان با ذکر یک صلوات، با تصویب اساسنامه موافقت کنند! اعضا هم صلوات فرستادند و به این ترتیب، بدون اینکه اساسنامه از سوی اعضا بررسی شده باشد، به تأیید رسید!
به گزارش «تابناک»، غیر از اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک، دیگر اعضا اصلا اساسنامه جدید را ندیده بودند، ولی با دستور وزیر، رأی به تأیید آن دادند. البته هم‌اکنون اساسنامه باید برای IOC فرستاده شود تا این نهاد بین‌المللی اساسنامه ایران را تأیید کند. پس از آن ایران می‌تواند مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک را برگزار کند.
برخی از جمله فضل‌الله باقرزاده، رییس فدراسیون شمشیربازی مدعی بودند كه اصلا اساسنامه را نخوانده‌اند؛ افزون بر این که محمود خسروی وفا در حضور خبرنگاران خواست ‌به نامه ای كه درباره غیرقانونی بودن مجمع نوشته بود، صحبت كند و وزیر ورزش و جوانان از او خواست روند جلسه قطع نشود.

محمد علی آبادی اظهار داشت: در نشست آینده هیأت اجرایی كمیته ملی المپیك در خصوص اظهارنظر خسروی وفا صحبت خواهیم كرد؛ بنابراین، نمی‌توان گفت انتخابات قطعا‌ ‌بیستم تیر ماه برگزار می‌شود.

اما جدا از تأیید اساسنامه، یک کار دیگر هم باید انجام شود تا ایران بتواند انتخابات کمیته ملی المپیک را برگزار کند. این اتفاق، بازگشت رؤسای برکنار شده فدراسیون‌ها به مجمع است. احمد دنیامالی و کریم صفایی، دو عضوی هستند که باید به مجمع برگردند تا ایران حق برگزاری انتخابات را پیدا کند‌.

مسئولان کنونی ورزش‌ در حالی اصرار به برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک دارند که با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و نامشخص بودن وضعیت مدیریت ورزش کشور در چهار سال آینده، برخی از چهره‌های ورزشی، موافق برگزاری این انتخابات نیستند. 
علیرضا دبیر پیش از این از مسئولان خواسته بود، مدتی دیگر صبر کنند تا وضعیت وزارت ورزش در دولت آینده مشخص شود. امیر خادم هم گفته بود، انتخابات کمیته ملی المپیک باید پس از انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود.

جالب این كه، سیدمهدی‌ هاشمی، محمود مشحون و شاهرخ شهنازی از اعضای هیأت اجرایی كمیته ملی المپیك، همگی با اظهارات خود بر قانونی بودن نشست و مشخص شدن زمان انتخابات مهر تأیید زدند.

در آخرین اصلاحیه اساسنامه کمیته ملی المپیک که مورد تأیید IOC نیز قرار گرفت، هفت فدراسیون از مجمع عمومی کنار گذاشته شدند؛ بنابراین، فدراسیون‌‌های ناشنوایان، ورزش‌های رزمی، نجات غریق، همگانی، گلف، نابینایان، جانبازان و معلولین از مجمع کنار گذاشته شدند.

به هر حال مجمع‌ ‌پر شد از اعتراض رؤساي فدراسيون‌ها به جهت بي‌اطلاعي از متن اساس‌نامه‌؛ اما وزير محترم با ذکر يک صلوات و درخواست از رؤسا خواست که براي بالا بردن دستشان آن را ‌تأييد کنند! مجمعي که به مذاق خيلي از اعضاي حاضر در مجمع خوش نيامد و به همین جهت به نشانه اعتراض، جلسه را ترک کردند.

البته یک وقت فکر نکنید که دولت براي برگزاري انتخابات كميته ملي المپيك عجله‌ای دارد!
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز