کد خبر: ۱۱۷۱۱
۱۱۵۲ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

گزارش روزنامه ایران:

احتمال پیروزی روحانی در مرحله اول

۱۳۹۲/۳/۲۳
۱۴:۳۹
 

گروه سياسي- رسانه‌‌ها: شبکه ایران (سايت روزنامه ايران؛ ارگان دولت) در گزارشي پيرامون آخرين شب تبليغات در تهران اعلام كرد: تیم تبلیغاتی روحانی در همراه کردن مردم توفیق قابل ملاحظه ای یافته است به نظر مي‌رسد نظرسنجی هایی که از پیشتازی روحانی و حتی پیروزی او در دور اول خبر مي‌داد، به واقعیت نزدیکتر باشند. گزارش شبكه ايران را در ادامه بخوانيد:
پیروزی روحانی در مرحله اول دور از انتظار نيست
در آخرین شب تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، خیابابان‌هاي عمده شهرهای بزرگ از جمله تهران را شور انتخاباتی فراگرفته است.گزارش خبرنگاران شبکه ایران از سطح شهر تهران، حاکی است که از نخستین ساعات امشب طرفداران کاندیداهای مختلف، با راه‌اندازی کارناوال‌هاي تبلیغاتی، تلاش دارند از آخرین فرصت باقی مانده برای تبلیغ کاندیدای خود بهره ببرند. این فعالیت‌ها تا هنگام ارسال این گزارش در ساعت ۲ پامداد ادامه داشته است. از روز پنج شنبه ساعت ۸ صبح، تبلیغات انتخاباتی ممنوع است.

طرفداران کاندیداها در گروه‌هاي ۱۰ تا ۳۰ نفره در حال تبلیغ برای کاندیدای مد نظر خود هستند. به نظر مي‌رسد تیم تبلیغاتی قالیباف توانسته اند، در جانمایی نقاط حساس و پرتردد شهر برای برپا کردن خیمه‌هاي تبلیغی، بهتر از دیگر کاندیداها عمل کند. در عمده میادین، چهارراه‌ها و ورودی پارک‌هاي محلات شهر تهران، گروه‌هاي تبلیغاتی قالیباف، با پرپا کردن چادر و استقرار تیم‌هاي ۵ تا ۱۰ نفره در حال توزیع اقلام تبلیغی کاندیدای خود هستند. طرفداران محسن رضایی و علی اکبر ولایتی نیز رویکردی مشابه تیم تبلیغاتی قالیباف اما در سطحی محدودتر در پیش گرفته اند.

طرفداران جلیلی، دیگر کاندیدای اصولگرا عمدتا در گروه‌هاي ۱۰ تا ۲۰ نفره موتورسیکلت سوار و یا سوار بر اتومبیل، در حال رفت و آمد در سطح شهر هستند. با این وجود خبرنگاران ما از مناطق مختلف شهر تهران گزارش مي‌دهند که تیم تبلیغاتی روحانی در همراه کردن مردم توفیق قابل ملاحظه ای یافته است. هم اکنون عمده خیابان‌هاي تهران، مملو از طرفداران روحانی هستند که با نمادهای ستاد روحانی از جمله مچ بندهای بنفش بسیاری از خیابان‌هاي اصلی پایتخت را به تسخیر خود درآورده اند. با استقبالی که در خیابان‌هاي شهر از روحانی به عمل آمده است به نظر مي‌رسد نظرسنجی هایی که از پیشتازی روحانی و حتی پیروزی او در دور اول خبر مي‌داد، به واقعیت نزدیکتر باشند.

در این دور از انتخابات، حامیان دولت به دلیل عدم احراز صلاحیت مشایی، ناچارند به تشخیص فردی خود رایشان را به نفع یکی از کاندیداهای ۶ گانه اصولگرا یا اصلاح طلب بدهند. دکتر محمود احمدی نژاد، در آخرین اظهار نظر انتخاباتی خود تاکید کرد که وی و دولت، از هیچ کاندیدایی حمایت نخواهند کرد و او صرفا یک رای دارد که کسی از آن مطلع نیست. حملات دو سال اخیر اصولگرایان به دولت، از جمله همراهی در انتساب یاران رییس جمهور به "انحراف"، عامل اصلی بی نصیب ماندن اصولگرایان واقعی و حامیان گفتمان بهار از کاندیدای اختصاصی خود شده است. به نظر مي‌رسد خودعمارپندارهایی که طی این دو سال، با توسل به انواع تهمت‌ها و تخریب‌ها به دنبال خلع قدرت از احمدی نژاد و تصاحب کرسی دولت بودند، باید خود را برای تقدیم دودوستی قوه مجریه به اصلاح طلبان آماده کنند. البته نتیجه نهایی را ملت با آرای خود تعیین خواهند کرد.

باید منتظر ماند و دید که در روز جمعه ۲۴ خرداد، ملت انتخابشان چه هست؛ انتخابی که ممکن است به دور دوم بکشد. برای رییس جمهور و یارانش آنچه مهم است عمل به فرمایش مقام معظم رهبری در حضور حداکثری مردم از جمله حامیان گفتمان بهار، و خلق حماسه سیاسی توسط ملت شریف است.کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز