کد خبر: ۱۱۸۶۸
۱۱۶۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

مشایی در کابینه روحانی؟

۱۳۹۲/۳/۲۷
۱۰:۵۶احمدی‌نژاد به بنده علاقه دارد لزومی ندارد همه علاقه را بروز دهد اگر پدر باشی چه بحق، چه به ناحق یک بچه را بیشتر دوست داری، اگر دوستی خود را بروز دهی، چه می‌شود؟ حسادت بقیه برانگیخته می‌شود و قصه یوسف به وجود می‌آید. نسخه قابل چاپ

به گزارش آخرین نیوز، روزنامه تهران امروز در ستون آن‌سوی سکه سیاست امروز دوشنبه خود نوشت:

*تعلل در گسترش روابط با کشورهای مشمول بیداری اسلامی

خراسان نوشت:گفته می‌شود بر اساس بررسی کارشناسان یک نهاد نظارتی، در حالی که تعدادی از کشورهایی که طی سال‌های گذشته در آنها انقلاب اتفاق افتاده و بیداری اسلامی در مردم آنها موج می‌زند، دارای پتانسیل فراوانی برای افزایش تعاملات اقتصادی هستند و این تعاملات تاثیرات فرهنگی و اجتماعی زیادی نیز به همراه دارد، هیچ برنامه و اقدام مدونی برای استفاده از این ظرفیت انجام نشده است و کشورهای شرقی و غربی، جای ایران را در این عرصه پر کرده‌اند.

*اولین واکنش‌های هواداران جبهه پایداری به برتری رقیب

سایت رجا نیوز در مطلبی از یامین‌پور نوشت: کسانی که سربازان از پیکار برگشته را شماتت می‌کنند، خائن‌اند. ماجرای ما همان ماجرای لشکر زخمی پس از اُحد است. نیزه‌های شکسته و پرچم‌های نیم‌سوخته...به شماتت ابلهان گوش نکنید. همچنین رجا نیوز در پاسخ به شبهه شکست رای اصولگرایان توسط جلیلی نوشت: باید توجه داشت که این ترکیب رای، نتیجه تعدد کاندیداهای اصولگرا نیست چرا که جمع آرای کاندیداهای اصولگرا بازهم از آرای آقای روحانی به صورت قابل توجهی کمتر است از همین رو نگارنده معتقد است حتی در صورت تجمیع آرای جریان اصولگرا در دور دوم انتخابات هم باز پیروز میدان، روحانی است چراکه حتی به نظر نمی‌رسد که همه آرای اصولگرایان در دور دوم به سبد کاندیدای واحد اصولگرا منتقل شود. باید توجه داشت که آقای روحانی امروز توانسته سبد رای احمدی‌نژاد در سال 88 را به نفع خود مصادره کند.

*گرانی و بداخلاقی احمدی‌نژاد،دلیل پیروزی روحانی

حجت‌الاسلام پناهیان به فارس گفت:آقای روحانی در طبقه‌بندی رایج سیاسی یک راست سنتی محسوب می‌شود و جزو بدنه عام اصول گرایی قرار دارد- به حدی که اصلاح‌طلبان حاضر نشدند به‌طور جدی پای کار ایشان بیایند- نمی‌توان این انتخابات را رای نیاوردن اصولگرایان به معنای عام کلمه تلقی کرد. به هر حال ایشان عضو جامعه روحانیت مبارز بودند.وی افزود: اگر این گرانی پدید نیامده بود و اگر بداخلاقی‌های رئیس‌جمهور در مجلس پیش نیامده بود، هرگز چنین اقبالی به آقای روحانی نمی‌شد.

*مشایی حریف روحانی بود!

بهمن شریف‌زاده،روحانی نزدیک به مشایی در گفت‌و‌گو با قانون‌‌آنلاین گفت: ما از ابتدا به اصولگرایان گفتیم که شما توانایی شکست اصلاح‌طلبان را ندارید ولی آنها دچار توهم شدند و حتی گفتند که دولت را آنها روی کار آوردند.وی گفت: تنها کسی که می‌توانست در میدان رقابت،کاندیدای جناح آقای هاشمی را شکست دهد مهندس مشایی بود.

وی با اشاره به اینکه «شاید رای به روحانی رای به اصولگرایی باشد» افزود: آنچه واضح است جبهه اصلاحات و آقایان هاشمی و خاتمی از آقای روحانی حمایت کردند و ازآنجا که آرای اصلاح‌طلبان کم نیست رای آقای روحانی بالا رفت.حجت‌الاسلام شریف‌زاده ادامه داد:در انتخابات یازدهم نه تنها رای‌دهندگان به آقای موسوی بلکه افراد گوناگونی رای خودشان را به روحانی دادند و باعث این کسب آرا شدند.

*مشایی در کابینه دولت یازدهم

صادق زیباکلام احتمال داد حسن روحانی از اسفندیار رحیم‌مشایی و محمود احمدی‌نژاد برای همکاری در کابینه دولت خود دعوت کند.به گزارش شهردارآنلاین صادق زیباکلام گفت: اگرچه احمدی‌نژاد در کابینه خود از وزرای دولت اصلاحات و سازندگی استفاده نکرد اما این احتمال وجود دارد که حسن روحانی از اسفندیار رحیم‌مشایی و محمود احمدی‌نژاد برای همکاری در کابینه دولت خود دعوت کند.

وی گفت: به اعتقاد بنده انتخابات 24 خرداد وشوری که مردم نشان دادند در حقیقت نه بزرگی بود به جریان موسوم به اصولگرایی.زیباکلام افزود: من نگران عدم حضور تحریمی‌ها،سبزها،اصلاح‌طلبان و قهرکنندگان با صندوق رای بودم.به‌طوری که در سفرم به شهرهای دیگر مدام از شرکت در انتخابات صحبت کرده وبه این نکته اذعان داشتم که چاره‌ای جز شرکت دراین دوره از انتخابات نیست. فکر می‌کنم آنچه که در 24 خرداد اتفاق افتاد بیانگر این موضوع بود که می‌شود وباید به صندوق رای اعتماد کرد و صندوق رای کم‌هزینه‌ترین مسیر برای به وجود آوردن تغییرات و اصلاحات در جامعه است.


 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز