کد خبر: ۱۱۸۹۷۳
۹۶ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

ویدئوی از رفتار زشت یک معلم کنکور با ادبیاتی سخیف

۱۴۰۱/۴/۹
۰۹:۵۶

برترین‌ها: در روزهای اخیر وایرال شدن ویدئوی رفتار زشت یک معلم کنکور را شاهد بودیم. باادبیاتی سخیف که بینندگانش را شوکه می‌کند. گاها سوال پیش می‌آید که چطور می‌شود چنین انسان‌هایی با این سطح از شعور به خود اجازه تدریس می‌دهند و بر مسند تعلیم تکیه می‌زنند.

بهاره مهرجویی، روانشناس درباره این ویدئوی جنجالی می‌نویسد: "تکلیف این آدم معلومه. ما با فرد کاری نداریم و من حتی اسم این آقا رو نمی‌دونم. حتی شاید لازمه مدعی العموم علیه‌ش دادخواهی کنه به جرم تشویق نوجوانان در سخت‌ترین شرایط زندگیش (کنکور) به خودکشی اون هم با توهین و تحقیر .چرا؟ چون نوجوان درس فیزیک رو نفهمیده. «اشکان» ممکنه فیزیک رو نفهمیده باشه و یا استعدادش رو نداشته اما اینها کجای دنیا ایستادن که کلا نفهمیدن وظیفه یک معلم چیه؟ ذهنشون کجا تغذیه شده که به جای ماوا بودن برای نوجوانِ تحت فشار همه جانبه، چنین بی‌قید و آزارگرانه یکه تازی می‌کنند؟

ببینید جامعه‌ تا کجا درمانده شده که از گرده نیازهای اولیه‌ش می‌کنه که مافیای کنکور رو که از مافیای تحریم و نفت هم قوی‌تره، بزرگ کنه و اونها به بچه‌ش توهین کنن و بهش یاد بدن که چطوری خودش رو بندازه جلوی ماشین که خونوادش بی‌آبرو نشه. آتش بگیره آبرویی که از رتبه کنکور میاد. والدین گرامی متوجه هستید که شما مافیای کنکور رو پروار کردین؟ اینها از ترس‌های شما تغذیه می‌کنن. بچه‌ها به واسطه عذاب‌وجدانها، حس ناکافی‌بودن، کمالگرایی، حس تحقیر القا شده محیط که در راس اون شما قرار دارید، در بازار رقابتی «برده فروشان کنکور» گیر افتادن.

کلاس کنکوری که جنجالی شد و خشم مردم را برانگیخت

حمایت‌های شما جیب بنگاه‌های کلاه‌برداری رو‌‌ پر کرده. این افراد از هیچ فیلتری رد نمی‌شن. ناآگاهی و رقابت‌جویی خانواده‌های درمانده و البته مقصر اون هم در کشوری که تراز معتبرترین دانشگاهش با قزاقستان و پاکستان هم قابل رقابت نیست ، کنکور رو به دکون قصابی با گوشت فاسد تبدیل کرده و خروجی اون هم بچه‌های افسرده و شکست‌خورده‌س‌ت. مدتها مسئول استخدام نیروهای متخصص بودم. به هیچ وجه کنکور تعیین کننده سرنوشت هیچ نوجوانی نیست. آنچه که موجب موفقیت فرزند شما میشه کسب رضایت از دستاوردهاییه که بهش علاقه داره. ممکنه اون دستاوردها به چشم عموم ادم‌ها نیاد. مهم نیست اگر تونسته باشه مهارت‌های ارتباطی و علاقه و استعداد خودش رو‌به طور نسبی کشف کنه ، ولو اینکه در کنکور رتبه بالایی هم نیاره این نوجوان «خودانگیخته» و «خودشکوفاست». آب راه خودش رو پیدا می‌کنه، تا رسیدن به مرز حدود ۳۰ سالگی چندین دوربرگردون برای آدم‌ها وجود داره که اگر از انتخابی احساس رضایت نداشت برگرده.نترسید از اینکه ممکنه مثل پرنده روی شاخه های زیاد و پراکنده‌ای بشینه. طبیعت این سنه. فقط با جستجوگری میتونه مسیرش رو انتخاب کنه."

طبیعتا انتشار چنین ویدئویی بازخورد مثبت نخواهد داشت و کاربران نیز با منکوب کردن این رفتار زننده به اظهارنظر پرداختند:

* یکى از چیزایى که ١٨ سالگى بخاطرش خیلى ناراحت بودم و الان خوشحالم اینه که تو یه شهر کوچیک بودم و اصلا کلاس کنکور و معلم کنکور معنى نداشت. کاش واقعا امثال اینا یکم به تاثیر حرف و رفتارشون رو روحیه یه دانش آموز که خودش پر از استرسه فکر کنن!!

* رفتم پیجش رو دیدم یعنی فاجعه بود بگذریم که نشسته بود یه جایی مثلا دنج و عقده ای بازیشو درمی اورد و چقدر خودش از خودش تعریف میکرد نمونه کاری که گذاشته بود مثلا امده بود نیمه عمر رو صدتا فرمول کرده صد تیپ مسئله فقط فرمول بندی کرده هرسری یکی رو مجهول گذاشته یه فرمول جدید یه تیپ جدید

* تمام کسایی که زیر دست همچین معلمی پرورش پیدا میکنن، قطعا این رفتار رو توی فرهنگنامه‌ی این جامعه بازنویسی میکنن و این برای همیشه قسمتی از فرهنگ ما میشه.

کلاس کنکوری که جنجالی شد و خشم مردم را برانگیخت

* مخصوصا تو این تایم حساس گند زدن به اعصاب و روان بچه ها میتونههه واقعا بچه رو به سمت خودکشی ببره. هیچوقت یادم نمیره با آ.ح کلاس آنلاین داشتم من فقط یه سوالو بلد نبودم و ری‌اکتش دقیقا همچین چیزی بود و من ممکن واقعا زندگیمو به گند بکشم با اون حرفش ترو خدا رعایت کنین!

* دوران کنکور یکی از سخت‌ترین و پراسترس‌ترین دوران زندگی یه آدمه و هر حرف و حرکتی اثرش چندین‌ برابره رو بچه‌ها. و خب تو چه بی‌شرفی هستی که میای این مزخرفات رو بهشون می‌گی. خودش و خانواده‌شو رسوا و بی‌آبرو ‌کنه! از زندگی لفت بده! تو باید از زندگی لفت بدی.

* تلاش کردم از کنار این مساله عبور کنم و به زندگیم برسم، ولی نشد! به عنوان کسی که قسمت زیادی از جوونیم رو معلمی کردم نمیتونم اینو تحمل کنم! آقایی که این اراجیف رو میگی شما لیاقت معلم بودن رو ندارید و بنده امروز به نمایندگی از بچه های کشورم گزارشی بر علیه فعالیت شما تقدیم به نیروی انتظامی میکنم.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز