کد خبر: ۱۲۰۳۶
۱۱۴۵ بازدید
۳ دیدگاه (۳ تایید شده)

غرضی:

روحانی از من در کابینه استفاده نکند

۱۳۹۲/۴/۱
۱۶:۰۶ 

سیدمحمد غرضی گفت: من نه از آقای روحانی انتظار دارم تا از من در کابینه استفاده کند و نه به ایشان این کار را توصیه می‌کنم.
خبرگزاری ایسنا: سیدمحمد غرضی گفت: من نه از آقای روحانی انتظار دارم تا از من در کابینه استفاده کند و نه به ایشان این کار را توصیه می‌کنم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ظهر امروز (شنبه) در حاشیه نشست خود با جمعی از حامیانش در دفتر کار خود، در پاسخ به این پرسش که "آیا تاکنون از سوی رییس‌جمهور منتخب پیشنهادی مبنی بر همکاری در هیات دولت داشته‌اید؟" با بیان اینکه "من نه انتظار چنین کاری را دارم و نه توصیه می‌کنم که این اتفاق بیفتد"، افزودد: وظیفه‌ای بر عهده من قرار داشت و آن وظیفه این بود که به برنده انتخابات تبریک بگویم که طی یک یادداشتی این وظیفه را به انجام رساندم.

وی اضافه کرد: به نظر من باید به رییس‌جمهور منتخب فرصت بدهیم و برای او تعیین تکلیف نکنیم. من به همه توصیه می‌کنم که به رییس‌جمهور منتخب اجازه بدهند خود تصمیم‌گیری کند و مسئولیت کارهایش را بر عهده بگیرد. رییس‌جمهور نباید از سوی گروهی مورد فشار قرار بگیرد.

غرضی با تاکید بر اینکه "من به عقاید خودم معتقدم"، یادآور شد: در دوره‌هایی که در دولت دارای مسئولیت بودم نیز به درخواست برخی از دوستان این مسئولیت‌ها را پذیرفتم. من با خودم عهد کرده‌ام اگر از من دعوت به همکاری شود، چنانچه دولت به شعارهای اصلی من یعنی توسعه جمهوریت و توسعه اسلامیت معتقد باشد، با آن همکاری داشته باشم ولی اگر دولت به این شعارها متعهد نباشد، از آنجایی که این شعارها برای من ارزش اعتقادی دارند از پذیرفتن مسئولیت سر باز می‌زنم.

وزیر پیشین ارتباطات در برابر این پرسش که "به نظر شما آقای روحانی در دولت آینده چه اولویت‌هایی را باید مورد نظر قرار دهد؟" پاسخ داد: اولویت‌ها را شخص آقای روحانی باید خودش تعیین کند. اگر ما بخواهیم برای ایشان تعیین تکلیف کنیم کشور اداره نمی‌شود. امروز ما باید به این مساله بپردازیم که اولویت مردم چیست.

این کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: امروز همگی باید از آقای روحانی حمایت کنیم، چراکه فشارهای زیادی به ایشان وارد است و این فشارها، فشارهای خوبی نیست.

به گزارش ایسنا، در این مراسم عده‌ای از حامیان غرضی از وی درخواست کردند که برای حفظ گفتمانش در فضای مجازی نیز به صورت فعال حضور داشته باشد که غرضی در پاسخ به آن گفت: محیط مجازی، عوامل و ابزارهای خودش را می‌خواهد. من این اقدام را قبول نمی‌کنم، چراکه معتقدم تا زمانی که یک پایگاه اجتماعی قوی وجود نداشته باشد، یک گفتمان باقی نمی‌ماند. من وظیفه‌ام این است که حرف‌هایم را مدون و منظم کنم و اینکه چقدر حرف‌های من در محیط های اجتماعی و فضای مجازی نفوذ داشته باشد، بستگی به ظرفیت این اجتماعات دارد.

وی افزود: من معتقدم ابتدا باید یک قاعده اجتماعی تعریف شود، سپس یک گفتمان همگانی شود.

در ادامه، یکی از حاضران خطاب به وی گفت "در این صورت چنانچه شما به عملکردهای دولت انتقادی داشته باشید چگونه می‌توانید این اعتراض را بیان کنید؟" که غرضی پاسخ داد: اینکه با دولت معارضه کنیم کار صحیحی نیست. ما باید به جای اعتراض به دولت کمک کنیم تا بتواند هرچه سریعتر مشکلات را برطرف کند. من معتقدم دولتی که پایگاه اجتماعی خوبی داشته باشد می‌تواند پتانسیل خوبی برای خدمت به مردم را دارا باشد.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۴/۱ ۱۹:۰۴
امیدوارم که آقای غرضی دست از لجاجت بردارند و هرجا ثبت نامی صورت گرفت خودرا کاندید نکنندووقت شورای نگبان را بیشتر از این نگیرند
۹۲/۴/۱ ۱۶:۵۶
راستی غرضی با هوادارش رفتن خونه روحانی برا شام؟ :lol:
۹۲/۴/۱ ۱۶:۳۷
من نمی دانم رجلی مثل آقای غرضی با چنین روحیه ای چرا در انتخابات شرکت کرد ؟
خوشان هم گفته بودند ، من رییس جمهور بشو نیستم .

اخبار روز