کد خبر: ۱۲۰۵۵
۵۸۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

ایران گران اداره می‌شود

۱۳۹۲/۴/۲
۰۹:۴۵


 

 


 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به گران اداره شدن کشور اذعان کرد و گفت: به صورت جدی باید از آزمون و خطا در اداره کشور خودداری شود.
خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به گران اداره شدن کشور اذعان کرد و گفت: به صورت جدی باید از آزمون و خطا در اداره کشور خودداری شود.

محسن علیمردانی عصر دیروزدر جمع خبرنگاران به ارائه طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری اشاره کرد و اظهار داشت: احیای این سازمان بعد از انتخابات مجلس یکی از دغدغه‌های من بوده است.

وی با بیان اینکه انحلال سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی از نظر بسیاری از کارشناسان و مسئولان اشتباه بوده است، افزود: مضرات ناشی از این انحلال در مدیریت جامعه بسیار مشهود بود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ایجاد چالش بعد از انحلال سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در اداره کشور تصریح کرد: احیای این سازمان با اضافه شدن پسوند بهره‌وری فارغ از هر نوع نگاه سیاسی و جناحی در دستور کار قرار گرفته است.

وی به انجام مطالعات فراوان برای ارائه طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری اضافه کرد: مطالعات بیانگر کاهش اختلافات و مانع اعمال سلیقه در برنامه‌های تدوین شده برای توسعه کشور با تشکیل این سازمان می‌شود.

علیمردانی تاکید کرد: با تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری اداره کشور با عقلانیت بیشتری صورت گرفته و بازدهی افزایش می‌یابد.

وی به گران اداره شدن کشور اذعان و تصریح کرد: به صورت جدی باید از آزمون و خطا در اداره کشور خودداری شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به برنامه تدوین شده برای کشور با نام چشم انداز 1400 اشاره و اضافه کرد: در دهه باقیمانده تا پایان این برنامه باید سعی و خطاها را در اداره کشور به حداقل رسانده و رویکردها را جهادی انتخاب کرد تا امور کشور راحت‌تر اداره شود.

وی کاهش اختلاف بین مجلس و دولت را از دیگر نتایج تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری اعلام کرد.

علیمردانی به شرایط بین‌المللی تحمیل شده به ایران اشاره و اضافه کرد: با تحمیل شرایط تحریم و محدود شدن منابع مالی در اختیار باید از منابع موجود حداکثر استفاده انجام شود.

وی حفظ تعادل و توازن را در بودجه کشور از دیگر مزایای تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری برشمرد و گفت: با تشکیل این سازمان انضباط مالی هم در کشور حاکم می‌شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی عمل‌گرایی را از دیگر نتایج تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری اعلام کرد.

وی به مطالعات خود بعد از انحلال سازمان در ارائه بودجه دولت به مجلس اشاره و تصریح کرد: قبل از انحلال این سازمان تاخیر ارائه بودجه به مجلس به 17 روز می‌رسید در حالی این موضوع بعد از انحلال به دو ماه هم رسید که تبعات خاص خود از جمله تصویب تنخواه بودجه را با همه تبعات خود برای کشور به همراه داشت.

علیمردانی با قابل رفع دانستن دلایل مطرح شده برای انحلال سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی افزود: می‌توان با اداره درست این سازمان از ورود کارشناسان و مسئولان آن به امور اجرایی جلوگیری کرد.

وی بر لزوم توجه جدی به مقوله بهره‌وری در کشور تاکید کرد و گفت: کمتر مسئولی از نام و نشان سازمان ملی بهره‌وری در کشور ما اطلاعات درستی در اختیار دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن تقدیر از رسانه‌ها برای استقبال از تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری اضافه کرد: پیشگیری از اداره کشور به صورت سلیقه‌ای یکی از مهم‌ترین دستاوردهای تشکیل یا به نوعی احیای این سازمان است.

وی با ارائه گزارشی از روند تهیه طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری افزود: این طرح در ایام عید مطالعه و پس از امضای 225 نفر از نمایندگان به مجلس ارائه شده است.

علیمردانی با اشاره به اینکه طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه‌ریزی و بهره‌وری هیچ ربطی به انتخابات نداشته است، ادامه داد: برای جلوگیری از بروز هر نوع شائبه‌ای این طرح بعد از انتخابات ریاست جمهوری به صحن آمده و با 127 رای موافق از مجموع 209 نفر حاضر به صورت یک فوریتی به تصویب رسیده است.

وی با بیان اینکه تعامل برخی از کارشناسان فعال در سازمان مدیریت گذشته با قوه مجریه متعادل نبوده است، ادامه داد: این مشکل و همچنین دخالت آنها در امور اجرایی را می‌توان با مدیریت درست برطرف کرد.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز