کد خبر: ۱۲۰۶۸
۵۸۵ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

احمدی‌نژاد:

امروز برای ایران تازه آغاز راه‌ است

۱۳۹۲/۴/۲
۱۴:۴۵ 

رییس‌جمهور گفت: من به دنیا اعلام می‌کنم که با وجود بیش از 30 میلیون جوان در ایران، امروز برای ملت ایران تازه آغاز راه است و این جوانان به فضل الهی ایران را بر بام افتخار دنیا خواهند نشاند.
خبرگزاری ایسنا: رییس‌جمهور گفت: من به دنیا اعلام می‌کنم که با وجود بیش از 30 میلیون جوان در ایران، امروز برای ملت ایران تازه آغاز راه است و این جوانان به فضل الهی ایران را بر بام افتخار دنیا خواهند نشاند.

محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره‌ی حضرت علی اکبر(ع) که با حضور تعدادی از جوانان در هتل المپک برگزار شده بود، در ابتدای سخنان خود با تبریک اعیاد شعبانیه و همچنین فرا رسیدن نیمه شعبان، اظهار کرد: انسان عزیز‌ترین موجود هستی است و خداوند به او این امکان را داده است که با انتخاب آزاد و با تلاش به بالاترین نقطه کمال برسد. خداوند به انسان اجازه داده است که از خاک تا خود خدا خود را بالا بکشد و در واقع جلوه جمال الهی شود.

رییس‌جمهور یکی از مهمترین مقاطع حیات انسان را دوره جوانی عنوان کرد و افزود: گلِ دوران زندگی انسان در این جهان دوران جوانی است و در واقع دوران جوانی دوران امید نشاط و عشق به خوبی‌ها و زیبایی‌ها و دوره آمال و زیبایی‌های انسان است. این دوران، دوران خودباوری، توانستن و گرفتن تصمیمات بزرگ و حرکت در راستای ساختن است. در واقع زیباترین دوران زندگی انسان دوران جوانی است و اتفاقاتی که در این دوران رخ می‌دهد اتفاقات ماندگاری است.

وی به پیشرفت‌های علمی کشور در زمینه‌های گوناگون از جمله در زمینه هسته‌یی و هوافضا اشاره کرد و با بیان اینکه "این پیشرفت‌ها به کمک جوانان عزیزمان محقق شده است"، افزود: ما همه خلق شده‌ایم که به قله برسیم و همه خلق شده‌ایم که بتوانیم به بالاترین مراتب کمال دست پیدا کنیم، چراکه این شایسته مقام انسان است و خداوند برای رسیدن به مراتب کمال راهکارهایی را مشخص کرده است. معلوم است که انسان برای رسیدن به قله نیازمند الگو است و کسی باید الگوی انسان در این مسیر باشد که خود در قله باشد.

احمدی‌نژاد ادامه داد: انسان برای رسیدن به این مقصود نیازمند راه است و این راه را باید بشناسد و ما نیازمند کسی هستیم که در طی کردن این مسیر برای ما الگو و راهنما باشد. ما نیازمند کسی هستیم که ما را به خاطر خودمان دوست داشته باشد و عاشق ما باشد.

وی با اشاره به اینکه "خداوند متعال چنین حقیقیت بزرگی - امام زمان(عج) - را خلق کرده و برای ما قرار داده است"، افزود: او امروز هست و زنده است و ما را می‌بیند. او نه تنها عاشق ماست بلکه به خاطر غم‌های ما غصه‌دار می‌شود و به عشق ما زندگی می‌کند. او ناظر رفتار ماست. او مظهر لطف خداوند و رأفت و عشق خداوند به انسان‌هاست، مظهر خود خداست. او متعلق به همه است و مربوط به یک دوره خاص نیست. فردا سالروز تولد آن عزیز است. نزدیک به هزار و 270 سال است که او در انتظار ماست و ما منتظر هستیم که او بیاید.

رییس‌جمهور اضافه کرد: او همواره به فکر ماست و جشن نیمه‌شعبان بالاترین و بزرگترین عیدی خداوند به تمام انسانهاست. او مظهر همه آمال‌ها و آرزوهای تاریخی بشر است و در واقع زیباترین و شکوهمندترین زندگی را به انسان‌ها هدیه می‌دهد.

احمدی‌نژاد بار دیگر با تبریک فرا رسیدن جشن نیمه شعبان گفت: با افتخار با صدای بلند به جهان اعلام می‌کنیم که ملت ایران بویژه جوان‌های امروز ایران بهترین، پاکترین، مومن‌ترین، بانشاط‌ترین، بااراده‌ترین و با شجاع‌ترین جوانان تاریخ و جغرافیا هستند. ما به جوانان خود افتخار می‌کنیم و برای رسیدن به آینده ی درخشان چشم و امیدمان به این جوانان عزیز و خوب است.

وی در ادامه اظهار کرد: برخی خیال می‌کنند با تحولات سیاسی دوره‌ها تمام می‌شوند؛ خیر، من به دنیا اعلام می‌کنم با وجود بیش از 30 میلیون جوان در ایران، امروز برای ملت ایران تازه آغاز راه است و به فضل الهی آنها ایران را بر بام افتخار دنیا می‌نشانند.

رییس‌جمهور اضافه کرد: مشکلات و موانع و کارشکنی‌ها هست اما من ایمان دارم که جوانان ایران زمین با عشق به خداوند همه موانع را از پیش پا بر می‌دارند و قطار عزت و پیشرفت ملت ایران را به مقصد نهایی می‌رسانند. من ایمان دارم که جوانان ایران زمین از بهترین‌ و وفادارترین یاران امام زمان (عج) هستند و پرچم او را به اهتزاز درمی‌آورند.

در این مراسم از بیش از 50 جوان برگزیده در عرصه‌های مختلف تقدیر شد و پیش از صحبت‌های رئیس‌جمهور، عباسی وزیر ورزش و جوانان به ایرادی سخنرانی پرداخت. همچنین در این مراسم بیانیه برگزیدگان این جشنواره قرائت شد و از طرف منتخب جوانان این جشنواره لوحی تقدیم احمدی‌نژاد شد.

در این مراسم برخی از هنرمندان کشورمان از جمله محسن یگانه، قاسم افشار، استاد کریمخانی و صابر خراسانی به اجرای برنامه پرداختند.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز