کد خبر: ۱۲۰۹۹
۶۸۷ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

پیام خاتمی به همایش تقدیر عارف و حمایت ازروحانی

۱۳۹۲/۴/۳
۱۹:۴۰

به گزارش صدای میانه به نقل از فارس :

سید محمد خاتمی که در مراسم تقدیر از عارف، حمایت از روحانی حضور نداشت، پیامی به این همایش ارسال کرد. خاتمی در این پیام با بیان اینکه با همت والای ملت، درس تازه‌ای در کتاب سرنوشت این مرز و بوم رقم خورد، آورده است: علی رغم تنگناها و محدودیت‌ها و دلخوری‌ها و نومیدی‌ها، بذر امید در دل‌ها بارور شد و عزیز بزرگوار جناب آقای دکتر روحانی در مسند مسئولیت اداره این کشور نشست و اینک ماییم که باید در عین پافشاری بر مطالباتمان که از جمله در بیانات، مواضع و برنامه‌های جناب آقای دکتر روحانی به خوبی بیان شد، دولت و ریاست آن را یاری کنیم که بتواند این مسئولیت سنگین را ایفا کند.

خاتمی در بخش دیگری از این پیام به موضوع کناره‌گیری عارف از انتخابات اشاره و افزوده است: در این میانه باید سپاسگزار بزرگواری از طائفه خوبان و نیکان جناب آقای دکتر عارف بود که فرهیختگی همان اخلاق، خیرخواهی و درد آشنایی را در وجود خود گرد آورده است و در رقم خوردن این مرحله حساس سرنوشت نقش بارز داشت.

وی تاکید کرده است: تقدیر از عارف و حمایت از روحانی تقدیر و حمایت از شرف و عزت و خیرخواهی است.

همچنین محمدرضا خاتمی که در همایش «تقدیر از عارف، حمایت از روحانی» حضور یافته بود در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره مطالبات اصلاح‌طلبان از دولت روحانی اظهار کرد: در برنامه‌هایی که آقای روحانی ارائه داده‌اند، هم در محتوا و هم در شعار مواضع ایشان مواضعی بود که اصلاح طلبان از آن حمایت می‌کنند.

وی افزود: اصلاح‌طلبان هر کمکی که بتوانند برای اجرای برنامه آقای روحانی انجام دهند، کوتاهی نخواهند کرد.

نائب رئیس مجلس ششم در پاسخ به این موضوع که خیلی‌ها آقای روحانی را اصلاح‌طلب نمی‌دانند، گفت: الحمدالله در این کشور آنقدر آزادی بیان وجود دارد که هر کس در صدد مصادره رئیس‌جمهور منتخب به نفع جریان خود است.

خاتمی اضافه کرد: روحانی چه خود را اصلاح‌طلب بداند چه نداند، فرقی نمی‌کند چرا که برنامه‌های ایشان حائز اهمیت است و این برنامه‌ها از مطالبات اصلی اصلاح‌طلبان به شمار می‌رود.

وی در پاسخ به اینکه به نظر شما دولت یازدهم بهتر است چه آرایش سیاسی به خود بگیرد، تصریح کرد: آقای روحانی شخصیت شناخته‌شده‌ای دارد و مواضع ایشان هم کاملا مشخص و برنامه‌های وی نیز شفاف است.

این فعال اصلاح‌طلب ادامه داد: کسانی باید در کابینه یازدهم حضور داشته باشند که مومن و معتقد به برنامه‌های آقای روحانی باشد که اگر این تحقق یابد ما روزهای بسیار خوبی خواهیم داشت.

خاتمی با تاکید بر اینکه در کابینه یازدهم، اصولگرا و اصلاح‌طلب بودن مطرح نیست، گفت: آنچه که حائز اهمیت است، برنامه است و برنامه‌های آقای روحانی از جنبه‌های مختلفی برخوردار است و البته جنبه‌های سیاسی برنامه ایشان منطبق با جریان اصلاح‌طلبی است. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز