کد خبر: ۱۲۱۰۱۳
۸۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

آخرین وضعیت سقز پس از اعتراضات به فوت مهسا

۱۴۰۱/۶/۳۰
۰۸:۵۹

ایسنا: نماینده مردم سقز و بانه درباره حواشی مراسم یادبود مهسا امینی و وضعیت شهر سقر پس از اعتراضات اخیر توضیحاتی ارائه کرد.

آخرین وضعیت سقز پس از اعتراضات به فوت مهسا

بهزاد رحیمی:

* (با اشاره به آخرین وضعیت شهر سقز): در شهر سقز نیز مانند بسیاری دیگر از شهرهای کشور مردم به نشانه اعتراض تجمعاتی را در میادین تشکیل داده‌اند. ساعاتی در میادین حضور داشتند و شعارهایی نیز سر دادند.

* عده‌ای نیز بازداشت شدند. این عزیزان نیز همشهری های ما و بچه های مردم هستند. اگر بر اثر غفلت یا کوتاهی طرفین اتفاقی برای این عزیزان بیفتد آنگاه ما دوباره عزادار می‌شویم.

* بنده آمار دقیقی از بازداشت‌ شدگان ندارم. اما بیشتر آن‌ها آزاد شده‌اند. تا جایی که بنده شنیدم تعدادی هم در بازداشت هستند.

* اینترت خانگی در سطح شهر وصل است اما اینترنت همراه وصل نیست. بعد قطعی وصل شده بود. اما از دیروز مجددا اینترنت ها همراه قطع شده است.اگر آرامشی که الان حاکم است ادامه داشته باشد اینترنت به زودی وصل می شود.

* مطالبه اصلی خانواده امینی روشن شدن ابعاد این حادثه است. خانواده اصرار دارند که دختر آنها مریض نبوده است که بر اثر حمله قلبی از دنیا رفته باشد. مطالبه خانواده امینی روشن شدن ابعاد قضییه است.

* بنده در روز قبل مراسم ختم هم به استقبال جنازه خانم مهسا امینی رفتم و هم در مراسم خاکسپاری و نماز میت شرکت کردم. بعد از ظهر نیز با مسئولان استانی به مسجد رفتم. به خانه خانواده امینی نیز رفتم. منتهی در روز بعد بنا بود با هماهنگی که با امام مسجد و صاحبان عزا صورت گرفته بود در مراسم بنده ۲۰ دقیقه سخنرانی کنم. در این بین یک عده ای به صورت خودسر که یا با بنده بر سر مسائل انتخاباتی زاویه داشتند و یا به صورت خودجوش از این قضیه ناراحت بودند و مانع سخنرانی بنده شدند.

*  کسی مرا از مراسم بیرون نکرد. یک عده ای احساسی شدند. به نظر می رسید حساب شده بود. چون دوربین نیز در دست داشتند. بنده نیز به خاطر حرمت جمع نشستم و سخنرانی نکردم و بعد نماز نیز از مراسم خارج شدم. خانواده امینی نیز مرا همراهی کردند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز