کد خبر: ۱۲۱۱۴۰
۹۳ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

رعایت قانون آدامس در تهران!

۱۴۰۱/۷/۶
۱۰:۳۵

همشهری آنلاین: دکتر سید محسن بنی‌هاشمی، استاد رسانه و ارتباطات در میزگرد پنجره شکسته که در همشهری برگزار شد، گفت: افراد به تهران مهاجرت می‌کنند چون مدرن‌نمایی برای افراد، همیشه خوشایند بوده است اما یکباره با مگاسیتی روبه‌رو می‌شوند.

بنی‌هاشمی گفت: سال‌ها پیش،‌ اگر در روستا پنجره‌ای می‌شکست چون نظام قبیله ای و فامیلی حاکم است، راحت حل و فصل می‌شد و پنجره شکسته باقی نمی‌ماند. الان اینطور نیست و همه تصور می‌کنند فرد دیگری باید مشکل را حل کند. وقتی وارد شهرهای بزرگ می‌شویم ساختار اداره شهر کاملا متفاوت می شود.

او گفت: به عنوان مثال ما زباله را روی زمینی می‌اندازیم که قبلا زباله ریخته باشند و راحت‌تر این کار را انجام می‌دهیم. اگر مکان تمیزی ببینیم، کمتر تمایل داریم زباله بیندازیم. زیر دسته‌های صندلی معمولا میزان زیادی آدامس چسبیده است، میزان آدامسی که زیر دسته‌های صندلی چسبیده هم نشانه رابطه دانشجویان آن دانشگاه با منطقه و دانشگاهشان است. افراد، ‌آدامس را در جایی که برای خود می‌دانند، نمی‌چسبانند. در اینجا با کلمه‌ای به نام هویت شهری مواجه می‌شویم. وقتی این هویت شهری را نداشته باشیم، تعلق خاطر شهری هم نداریم.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز