کد خبر: ۱۲۱۱۴۸
۶۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

مهدی طارمی؛

شناگر قابلی که زیر میز می‌زند!

۱۴۰۱/۷/۶
۱۴:۰۰

برترین‌ها: به گمانم مهدی طارمی در یک جهان موازی احتمالا حسابدار است. از آن حسابدار خوب‌ها یا شایدم یک ریاضیدان درجه یک. خلاصه هر چه که باشد فوتبالیست نیست. اگر هم فوتبالیست باشد در حد تیم ملی نیست. اما چرا می‌گویم او حسابدار یا ریاضیدان است چون او حسابگرترین ایرانی معاصر است. هر چیزی که به طور مستقیم به منفعتش باشد را در آغوش‌ می‌کشد و هر چه که کوچکترین ضرری به او بزند را به قول امروزی‌ها «ایگنور» می‌کند. 

مهدی طارمی؛ شناگر قابلی که زیر میز می‌زند!

من تعجب می‌کنم از منتقدان این روزهای طارمی که دائم او را بازخواست می‌کنند. او اتفاقا سرجای خودش است؛ نه مچ‌بند را برای مردم بسته نه اصلا تمایلی دارد با سردار آزمون خوش‌وبش کند. او باید از گلزنی به اروگوئه نعره بزند. در همه این رفتارهایش نفع شخصی نهفته است. اتفاقا او از لحاظ توسعه فردی یک الگوی قابل ملاحظه است. سریعا زبانش را فراگرفت، در پورتو به اندازه زیادی موفق بوده، هر جا لازم شده خودش را زمین انداخته، به موقع با عادل مصاحبه کرده و ترتیب اسکوچیچ را طوری داده که مغول‌ها ترتیب دشمنانشان را ندادند. او همان است که روزی پاسخ دلهره هواداران پرسپولیس را با خیریت داد. دو روز بعدش پرسپولیس در آسیا تحقیر شد اما آن لبخند کذایی و خیریت بود که با هواداران پرسپولیس ماند.

مهدی طارمی؛ شناگر قابلی که زیر میز می‌زند!

او همانی‌ست که نصفه شب با تیم گمنام ترک بست. بعد که کودتا شد پیچید و برایش تونل افتخار هم زدند. او مدام حساب و کتاب می‌کند، حواسش هست که ضرر نکند. حتما و قطعا مغزش هم اندازه پاهایش هنرمند است. احتمالا با خودش نشسته دودوتا چهارتا کرده گفته خب هنور معلوم نیست که فردا چه خبر است چرا ریبسک کنم؟

مهدی طارمی؛ شناگر قابلی که زیر میز می‌زند!

بگذار این دو ماه هم بگذرد و سروصداها بخوابد. الان هم که پدر کی‌‌روش هست و فرصت جام جهانی حیف است از دست برود. به هر حال آقای مربی به سرباز وفادارش که زمینه کودتا را چیده بود پشت نمی‌کند. گرچه که از لحاظ فنی هم طارمی واقعا جزو تاپ‌های تیم ملی‌ست. اما خب یک موقعی فشار از بالا آمد و خواستند ترکیب را تغییر دهند. طارمی فکر این چیزها را کرده...

مهدی طارمی؛ شناگر قابلی که زیر میز می‌زند!

بله آقای طارمی نعره بزن وقت تعویض ادا و اطوار دربیاور حتما در همه این‌ها خیریتی نهفته است. اصلا به سکوهای وین توجه نکن. هر چه که بود گذشت؛ فعلا به سواحل مدیترانه‌ای پرتغال برو. پا روی پا بینداز، صفا کن برادر، شما اندازه‌ات همین است. قد منافع خودت و اطرافیانت. شماها یک فولدرید که وقتی باز می‌شود در کنارش اسامی دیگری مثل سحر قریشی به چشم می‌خورد. شماها لباس خوشبختی را فقط تن خودتان برازنده می‌دانید. ورزشکار ملی، هنرمند ملی و این القاب شما را دچار سوهاضمه می‌کند. 

مهدی طارمی؛ شناگر قابلی که زیر میز می‌زند!

اما خب بیا و یک بار قبل از این که حساب و کتاب‌ها به تو فرمان بدهند یک تصمیم درست بگیر. شاید برای تو این گونه باید نوشت. حتی در همان جهان حسابگری‌ها هم وقت آن شده که جای دیگری بایستی. ذهن حسابگرت کجا رفته؟ نشانه‌ها را نمی‌بینی؟ 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز