کد خبر: ۱۲۱۳۴
۵۵۷ بازدید
۱ دیدگاه

انتقاد به سخنان الهام درباره رجعت احمدی‌نژاد

۱۳۹۲/۴/۴
۱۹:۱۲
آیت الله محسن مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران در واکنش به برخی اظهارات مطرح شده از سوی نزدیکان احمدی نژاد گفت: اصل رجعت، مسئله ای است که صاحبنظران و مفسران شرع باید در خصوص آن اظهارنظر کنند و هرکسی صلاحیت سخن گفتن در این باب را ندارد.

امام جمعه تبریز افزود: اظهارنظرهایی که در خصوص رجعت و تعیین مصداق در این مورد گهگاهی شنیده می شود، تعجب آور است.

حجت الاسلام محمدتقی رهبر رئیس فراکسیون روحانیون مجلس هشتم در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اظهارات غلامحسین الهام مبنی بر رجعت محمود احمدی نژاد همراه با امام زمان (عج)، گفت: ایجاد شبهه در اعتقادات و دین، خیانت به نظام و مردم است، در کتاب های دینی، رجعت تنها به ائمه اطهار و پیامبران منتصب شده، از این رو احمدی نژاد باید برای مطرح کردن اظهارات خلاف دین، در درگاه خدا توبه کند.

سبحانی نیا عضو هیئت رئیسه مجلس نیز با بیان اینکه اطرافیان احمدی نژاد قصد دارند با اینگونه مظلوم نمایی ها از اعتقادات مردم استفاده ابزاری کنند، گفت: نتیجه اظهارات خرافه گرایانه و چاپلوسانه اطرافیان احمدی نژاد عبور از جایگاه ولایت فقیه است.

وی با اشاره به اظهارات احمدی نژاد و الهام درباره بازگشت و رجعت با حضرت ولیعصر (عج) در زمان ظهور، با بیان اینکه علت عمده مشکلات احمدی نژاد حضور تعدادی افراد متملق در اطرافش است، گفت: این افراد از ابتدا شروع به اظهار برخی صحبت هایی کردند که نباید می گفتند در حال حاضر نیز توان پذیرش پایان کار دولت دهم را ندارند.

عزیز اکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه علنی امروز طی تذکری اظهار داشت: امروز معنویت ما را نیز به حراج گذاشته اند؛ سخنان روز گذشته آقای الهام و دیگران درباره رجعت دور از شأن معارف اسلامی، لکه دار کردن معارف دینی و بخشی از نظر انجمن حجتیه است.

سایت خبری انتخاب نیز نوشت:اقدام خلاف عرف و شرع و منطق و در عینحال مشکوک غلامحسین الهام سخنگوی دولت در مورد رجعت محمود احمدی نژاد در دوران ظهور امام زمان (عج)، مقبول هیچ خردمند شریعتپیشهای نیست و حکایت از خامی و بلاهت گوینده آن دارد. این اظهارات مملو از تملق و چاپلوسی، قطعاً احساسات پاک ملت را جریحه دار کرده و حساسیت مراجع، علما و مردم را برمی انگیزد.
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز