کد خبر: ۱۲۳۶۱۳
۶۸ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

بیانیه بیت آیت‌الله منتظری:

رفراندوم برگزار کنید

۱۴۰۱/۹/۳
۰۷:۲۴

اسکان نیوز: احمد منتظری فرزند مرحوم آیت الله منتظری در بیانیه‌ای پیرامون شرایط اخیر کشور نوشته است:« صحبت و گفتگو از اینکه چه شد تا به این وضع گرفتار شدیم بسیار شده است و همه به آن آگاهی کامل دارند. اکنون وقت آن است که برای حل مسأله هم‌فکری شود و هر کس دل در گرو این کشور و آزادی و آبادی این مملکت دارد و توانایی اقدامی در حل بحران موجود دارد کوتاهی ننماید.»

در این بیانیه که با امضای بیت آیت الله منتظری منتشر شده آمده است:«ریخته شدن خون یک نفر آنقدر اهمیت دارد که کلام وحی و قرآن کریم چنین فرموده است: «مَنْ قَتَلَ نَفْساً بِغَیْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِی الْأَرْضِ فَکَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعاً وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعاً».  فجایع خونباری که در بسیاری از نقاط ایران مخصوصاً در بلوچستان و ایذه و کردستان واقع گردید جای تأسف و شرمندگی فراوان دارد.

در این بیانیه همچنین آمده است:«کار به جایی رسیده است که وقتی افرادی از آن بزرگواران[مراجع تقلید] اظهار نظر می‌کنند و برای تمام شدن بحران از جامعه راهکار ارائه می‌دهند مورد حمله آتش به اختیارانی قرار می‌گیرند که آن سخنان را نمی‌پسندند و از دشنام و اتهام به آن عزیزان نیز بیمی ندارند. از مراجع معظم تقلید خاضعانه می‌خواهیم که در امور جاری که دین و مملکت در معرض خطر جدی قرار گرفته‌اند اظهارنظر بفرمایند.»

منتظری با بیان اینکه فرصت‌ها مثل ابر می‌گذرند و اگر اقدامی اساسی صورت نگیرد لاجرم گرفتار جنگ داخلی خواهیم شد در بیانیه آورده‌است:«اگر هیأت حاکمه جمهوری اسلامی ایران واقعاً به دنبال راه حل اساسی هستند باید طبق قانون اساسی اجازه رفراندوم را صادر نمایند چون خواست اصلی مردم شریف ایران همین است. چنانچه این مهم انجام پذیرد بدون شک این تصمیم بزرگ و تاریخ‌ساز در پرونده حاکمیت جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگویی مثبت و اثرگذار باقی خواهد ماند و مردم قدرشناس ایران در حال و در آینده همواره سپاسگزار خواهند بود. »

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۹/۳ ۲۲:۰۵

پسر منتظری هم شد...؟

اخبار روز