کد خبر: ۱۲۶۲۵۴
۱۰۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

سناریوهای تکراری خودروسازان داخلی زمان قرعه کشی

۱۴۰۱/۱۱/۵
۱۴:۳۴

رکنا: مطابق اطلاع رسانی شرکت سایپا قرار بود روز گذشته سه شنبه ۴ بهمن ماه ساعت ۱۴ فروش فوری دو محصول این شرکت آغاز شود، ولی از همان ساعات آغاز اجرای این طرح ثبت نام برای متقاضیان با مشکلات زیادی همراه شد به نحوی که سایت فروش باز نمی شد و اخطارهای مختلفی را به متقاضیان اعلام می کرد.

دراین خصوص شرکت سایپا در اطلاعیه ای اعلام کرد فروش فوری این دو محصول را به ساعت ۱۸ موکول می کند. اما متاسفانه از ساعت ۱۸ نیز خبری از اصلاح ایرادات سایت نشد و مردم همچنان برای ثبت نام و شرکت در این طرح فروش سرگردان بودند.

لذا شرکت سایپا برای دومین بار ساعت فروش فوری محصولات را تغییر داد و اعلام کرد امروز ۵ بهمن ماه این طرح آغاز خواهد شد که تا این لحظه ایرادات سایت برطرف نشده است و شرکت سایپا برای سومین بار در اطلاعیه ای ضمن عذرخواهی از مشتریان به دلیل عدم اجرای به موقع طرح فروش فوق العاده اعلام کرد که به دلیل بهبود برخی موارد سیستمی در سامانه فروش محصولات سایپا این سامانه برای ساعاتی از دسترس خارج شده است.

خودروسازان تلاش می کنند محصولات خود را در قالب بورس کالا با قیمت های بالاتر به فروش برسانند

اختلال در سایت شرکت سایپا و شرکت ایران خودرو هنگام قرعه کشی و فروش های فوق العاده مسئله جدیدی نیست و پیش از این نیز بارها تکرار و باعث سردرگمی بسیاری از متقاضیان شده است. موضوعی که تاکنون هیچگاه از سوی وزارت صمت و دیگر نهادهای نظارتی پیگیری نشده است.

به نظر می رسد این دو خودروساز تلاش می کنند محصولات خود را در قالب بورس کالا و با قیمت‌‌های بسیار بالاتر به فروش برسانند و در همین راستا سهمیه عرضه خودرو از طریق قرعه‌ کشی یا ثبت نام فوری با نرخ های کارخانه را بسیار کاهش داده اند.

قابل ذکر است که دو شرکت دولتی ایران خودرو و سایپا در اقدامی جدید اعلام کردند متقاضیان باید یک حساب وکالتی در بانک ها افتتاح کنند که معادل قیمت خودروی مورد نظر در حسابشان موجود باشد و تا زمانی که واگذاری خودرو به متقاضیان تایید شود، مبلغ خودرو در حساب های وکالتی مسدود است و مشخص نیست تا آن زمان سود پول های بلوکه شده کجا می رود؟

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز