کد خبر: ۱۲۶۲۵۸
۲۲۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

چهار بازیگر ایرانی پیچیده و ترسناک

۱۴۰۱/۱۱/۶
۰۸:۳۱

هفت صبح: این هفته سری جدید مسابقه «شهروند و مافیا» در صداوسیما شروع شد تا رقابت میان تلویزیون و پلتفرم‌ها در همه عرصه‌ها ادامه داشته باشد؛ مسابقه‌ای که نقطه آغاز آن در شبکه سلامت بود و حالا با اندکی تغییرات به شبکه نسیم رسیده است. اگر خاطرتان باشد، ابتدا بهنام تشکر گرداننده این مسابقه بود و پس از آن سکان به دست علیرام نورایی سپرده شــد. علاوه بر این دو، محمدرضا علیمردانی و کامبیز دیرباز هم تجربه گردانندگی مافیا را دارند.

چهار بازیگر ایرانی که فوق‌العاده پیچیده و ترسناک هستند

در گزارش امروز عملکرد این چهار نفــر را ارزیابی کرده‌ایم. در یک نگاه کلی، به رغم برخــی ایرادها همه آن‌ها موفق بودند و توانستند نبض مســابقه را در دست بگیرند. «شیک‌پوشی» دیگر مشخصه مشترک آن‌هاست. 

علیرام نورایی

چهار بازیگر ایرانی که فوق‌العاده پیچیده و ترسناک هستند

بارزترین ویژگی علیرام نورایی در گردانندگی «شــهروند و مافیا» آرامش و خونســردی اوســت. ابتدا به شکل ایستاده ســام و علیک می‌کند و پــس از آن به صندلــی اجرا تکیه می‌زند و در طول مسابقه از جای خود بلند نمی‌شود. نورایی با شرکت‌کننده‌ها تعارف ندارد اما رفتارش زننده و برخورنده نیست. او از هیجان و التهاب مسابقه مطلع است و مثال وقتی یک شــرکت‌کننده بیش از زمان تعیین‌شــده صحبت کند، با لبخند تذکر می‌دهــد. اهمیت کار علیــرام نورایی وقتی دوچندان می‌شود که بدانیم شــرکت‌کنندگان «شهروند و مافیا» چهره‌های مطرح نیستند و این ذات خود مسابقه و نیز عملکرد گرداننده است که بر جذابیت آن اضافه می‌کند. در این مســابقه یک مجری دوم به همراه سه کارشناس حضور دارند که گفته‌ها و تحلیل‌شــان باعث ایجاد تنوع می‌شــود. «شهروند و مافیا» جزو تولیدات پرطرفدار شبکه سلامت بود که حالا به شبکه نسیم آمده است. 

محمدرضا علیمردانی

چهار بازیگر ایرانی که فوق‌العاده پیچیده و ترسناک هستند

پیشتر تجربه اجرا داشــت اما آنچه باعث شــد توی چشم بیاید، مسابقه «شب‌های مافیا» است. محمدرضا علیمردانی در این مســابقه که محصول پلتفرم فیلیمو اســت، توانست بخشی از جذابیت را به نام خود بزند. همانطور که می‌دانید شرکت‌کنندگان «شب‌های مافیا» چهره‌های مطرح هستند و به همین خاطر کار گرداننده ســخت اســت. او باید ضمن قاطعیت در حفظ قوانین مســابقه، رفتاری داشته باشد که به کســی برنخورد! این کار را علیمردانی به خوبی انجام داد و بارها به شــرکت‌کنندگان اخطار انضباطی داد. ترفندهایی مثل تاخیر در اعلام نتیجه و شرکت‌کننده حذف شده، جزو شگردهای علیمردانی است. سری جدید «شب‌های مافیا» با ساختاری متفاوت آماده شــده و قرار است به زودی از طریق فیلیمو منتشر شود. در این فصل باز هم علیمردانی گرداننده مسابقه است.

کامبیز دیرباز

چهار بازیگر ایرانی که فوق‌العاده پیچیده و ترسناک هستند

در فصل سوم «شب‌های مافیا» محمدرضا علیمردانی غایب بود و گردانندگی مسابقه به کامبیز دیرباز رسید. کار او از این جهت سخت بود که از سوی مخاطبان با محمدرضا علیمردانی مقایسه می‌شــود. با این حال دیرباز شــیوه متفاوتی پیش گرفت و با تکیه کلام‌های خاص و نیز حرکات دســت، سعی کرد اجرایش را متمایز کند. او با چنین تجربه‌ای به مســابقه «پدرخوانده» رسیده اســت که پخش آن از مدتی پیش در پلتفرم فیلم‌نت شروع شده. دیرباز این‌بار هم عملکردی موفق دارد و با اجرای شسته‌رفته خود به بالا رفتن ضرباهنگ رقابت کمک می‌کند.

بهنام تشکر 

چهار بازیگر ایرانی که فوق‌العاده پیچیده و ترسناک هستند

او روزی بر صندلی اجرای «شهروند و مافیا» شبکه سلامت نشست که خیلی‌ها با این مسابقه آشنا نبودند. علاقه‌مندان اما مسابقه را دیدند و از اجرای بهنام تشکر لذت بردند. بعدها «شب‌های مافیا» باعث آشنایی بیشتر مردم با این مسابقه شد و «شهروند و مافیا» هم بیش از پیش به چشم آمد. بهنام تشکر سعی کرد لحن متفاوتی اختیار کند که بر قاطعیت او در اجرا می‌افزود. این مجری-بازیگر مثل علیرام نورایی سعی می‌کرد در طول مســابقه بر صندلــی مخصوص خود تکیه بزند و میانه‌ای با راه رفتن میان شرکت‌کنندگان نداشت. او اجازه تخلیه هیجان را به شرکت‌کنندگان می‌داد و در عین حال کاری می‌کرد که عنان مسابقه از دستش خارج نشود. با شروع مســابقه «شــب‌های مافیا» بهنام تشکر به عنوان شــرکت‌کننده در آن حضور یافــت و از تجربه گردانندگی «شــهروند و مافیا» بهره برد. آیا علیرام نورایی نیز به عنوان شــرکت‌کننده در مســابقاتی این‌چنینی حاضر می‌شود؟ ویژگی مشــترک دیگر تشــکر با نورایی این است که آن‌ها مدام به شرکت‌کنندگان به خاطر اســتفاده از اصطلاحات غیرفارســی تذکر می‌دهند و معــادل فارســی را به زبان می‌آورند. هر دو این کار را با لبخند انجام می‌دهند تا هیجان مسابقه به دلیل یک تذکر، از بین نرود. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز