کد خبر: ۱۲۶۲۸۷
۳۱۳ بازدید
۳ دیدگاه (۲ تایید شده)

مبلغ قبوض گاز انفجاری شد

۱۴۰۱/۱۱/۶
۱۴:۰۳

برترین‌ها: دی‌ ماه امسال برودت هوا به حدی بود که بخشی از کشور را فلج کرد. به طور طبیعی در چنین شرایطی مصرف انرژی برای گرم کردن منازل، بیشتر خواهد شد و مردم چاره‌ای جز این که بخاری‌های منزلشان را مدت‌زمان طولانی‌تری در روز روشن نگاه‌دارند، ندارند. دولت هم قبلا برای اجرای سیاست‌های خود ۱۶ آذر مصوبه‌ای را ابلاغ کرد که بر اساس آن مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت نکنند، نقره‌داغ خواهند شد. در این شرایط هم که دولت تصمیم بر نقره‌داغ کردن مشترکان گرفته سرمای بی‌سابقه بر مردم تحمیل و به‌ناچار مصرف گاز مشترکان بیشتر و قبض گازهایی که به دست مردم رسید شوکه کننده بود.

مبلغ قبوض گاز انفجاری شد

انتشار برخی فیش‌های گاز دوره جدید باعث شگفتی مردم شده است. در این میان یک شهروند اهل سردشت از قبض 15 میلیونی خود رونمایی کرد.

مبلغ قبوض گاز انفجاری شد

این اقدام که در کنار دیگر شاهکارهای دولت در خصوص کاهش تورم صدای برخی نمایندگان مجلس را هم در آورد.

نایب رئیس مجلس،  کمیسیون انرژی را مامور کرد تا علت افزایش چشمگیر قبوض گاز را بررسی کرده و گزارش آن را به صحن مجلس ارائه کند.

 سید مرتضی حسینی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی چهارشنبه مجلس، بیان کرد: قبض مشترکان گاز به ویژه مشترکان روستایی به یکباره از ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار تومان به ۲ الی ۶ میلیون تومان رسیده است. این اقدام شرکت گاز قابل قبول نیست و هیات رئیسه مجلس باید به این موضوع ورود کند تا اصلاح شود.

مبلغ قبوض گاز انفجاری شد

وی در ادامه اظهار کرد: افزایش لحظه‌ای قیمت ارز و مایحتاج ضروری مردم و انواع کالا‌های صنعتی به ویژه خودرو، امان مردم را بریده است. مسئولان برای رفع این مشکل و فشاری که روی آحاد مردم به ویژه اقشار کم درآمد است سریعاً چاره اندیشی کرده و کشور را درست اداره کنند. مردم نجیب، مقاوم و وفادار ایران شایسته این نوع مدیریت و گرانی و فشار نیستند.

 محمدمهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در نطق روز گذشته خود در مجلس با ایراد گرفتن بر مصوبه اخیر هیات وزیران مبنی بر افزایش تعرفه گاز منازل خانگی که به دست اهالی تویسرکان و نقاط مختلف کشور بعد از گذشتن اوج سرمای اخیر می رسد از دولت درخواست کرد هرچه سریع تر نسبت به این امر تجدید نظر کرده و این رشد یکباره و شدید قیمت گاز مصرفی را به طور جدی تعدیل کند.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد که امکان اعلام شکایت و اعتراض نسبت به محاسبه گازبهای مشترکان خانگی با ثبت شکایت در سامانه بازرسی و پاسخگویی به شکایات شرکت ملی گاز ایران به آدرس s-bazresi.nigc.ir فراهم شده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۱۱/۷ ۲۰:۵۹

آره تو جهنم هم به بهانه افت فشار بهشت گاز را قطع میکنند .و تبلیغ میکنند دوزخیان عزیز در مصرف گاز صرفه جویی کنید در غیر این صورت گازتان قطع و جهنم را برایتان قطب شمال کرده و با ارسال قبضهای نجومی از زندگی ساقط تان خواهیم کرد.

۰۱/۱۱/۶ ۱۶:۰۶

بد بخت ملت از سرما در خانه می لرزد فردا مریض میشن هزینه دکتر سرسام اور و هزينه دارو اگر پیدا بشه سر به فلک کشیده ، بهترین فرصت و بهترین گزینه مردن است . با شکم گرسنه و تنی لرزان از سرما سر مان رابذاریم زمین انالله وانا الیه راجعون . بلاخره زیر زمین گرمه یا اصلا شایدهم انشا الله رفتیم جهنم و بدنمان گرم شد و از شر قبضهای نجومی گاز راحت می شویم .البته این مسولینی که ما داریم مشعلهای جهنم راهم خاموش میکنند تا مردم انجا هم مثل خانه هایشان از سرما بلرزند.

اخبار روز