کد خبر: ۱۲۶۴۰۵
۱۲۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

واکنش آمریکا به حملات پهپادی دیشب اصفهان

۱۴۰۱/۱۱/۱۰
۱۰:۲۶

فارس: سخنگوی وزارت دفاع آمریکا تاکید کرد که هیچ نیروی نظامی آمریکا در حملات به ایران شرکت نکرده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی پنتاگون خبر داد که هیچ نیروی نظامی آمریکا در حملات به ایران شرکت نکرده است.

 پیشتر نیز یک مقام آمریکایی به خبرنگار شبکه صهیونیستی کان گفته بود که هیچ نیروی نظامی آمریکا حمله به عملیاتی در داخل ایران نداشته است. وی افزوده بود که آمریکا همچنان تحولات را زیر نظر دارد.

پیش از آن شبکه سعودی الحدث مدعی شده بود که عملیات شب گذشته علیه یک تاسیسات وزارت دفاع ایران، توسط آمریکا و کشور دیگری غیر از اسرائیل انجام شده بود.

این در حالی است که یک روزنامه آمریکایی شبانگاه یکشنبه به وقت تهران به نقل از منابع آگاه، رژیم موقت صهیونیستی را پشت حمله تروریستی شکست خورده به مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع ایران دانست.

روزنامه «وال استریت ژورنال» به نقل مقامات آمریکایی و برخی منابع آگاه دیگر نوشت که (رژیم) اسرائیل این حمله را انجام داد.

به دنبال این حادثه، روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  جمهوری اسلاتی ایران  در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «شامگاه هشتم بهمن ۱۴۰۱ حوالی ساعت ۲۳:۳۰ حمله ناموفق با استفاده از ریزپرنده به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع صورت گرفت و خوشبختانه با پیش بینی ها و تمهیدات پدافندی صورت گرفته یکی از آنها مورد اصابت پدافند هوایی مجتمع و دو فروند دیگر آنها در تله های پدافندی گرفتار و منفجر شدند.»

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به ملت شریف ایران اسلامی اطمینان می دهد اقدام برای تولید قدرت ، اقتدار و امنیت را با شتاب و جدیت ادامه خواهد داد و این اقدامات کورکورانه تاثیری در تداوم مسیر پیشرفت کشور نخواهد داشت؛

 وال استریت ژورنال با ذکر جزئیاتی از این حادثه  نوشت که تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده در روز یکشنبه آسیب جزئی به ساختمان را نشان می‌دهد.

در بیانیه وزارت دفاع ایران آمده است: «خوشبختانه این تهاجم ناموفق تلفات جانی نداشته و آسیب جزیی به سقف کارگاه وارد نموده که به فضل الهی خللی در تجهیزات و ماموریت های مجموعه ایجاد نکرده است.»

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به ملت شریف ایران اسلامی اطمینان داده اقدام برای تولید قدرت ، اقتدار و امنیت را با شتاب و جدیت ادامه خواهد داد و این اقدامات کورکورانه تاثیری در تداوم مسیر پیشرفت کشور نخواهد داشت.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز