کد خبر: ۱۲۶۹۵
۵۳۷ بازدید
۰ دیدگاه

ضرب و شتم نماینده مردم قزوین در عربستان

۹۲/۴/۲۱
۱۴:۵۸


حسن حمزه زاده روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره اظهارداشت: این حادثه روز شنبه 15 تیرماه و یک روز مانده به پایان سفر زیارتی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، روی داد.

وی افزود: حمله به حجت ‌الاسلام حسینی در هنگام بازگشت وی از نماز عبادت سحرگاهی، در حوالی ساعت هفت صبح اتفاق افتاد و گفته می شود در آن روز، وی هنگامی که به تنهایی از حیاط باب عمره می‌گذشت تا به هتل محل اقامت خود برود، از سوی دو ناشناس که سر و صورت خود را پوشانده بودند مورد هجوم قرار گرفت.


حمزه زاده تصریح کرد: آنان پس از وارد کردن ضرباتی به سر و کمر حجت ‌الاسلام حسینی، وی را به زمین انداختند که موجب آسیب ‌دیدگی و شکستگی دست وی شد که پس از این اتفاق، تعدادی از زوار مصری به کمک حجت ‌الاسلام حسینی آمدند و وی به هتل بازگشت تا همراه با رئیس کاروان به بیمارستان منتقل شود.

رئیس دفتر مجلس حجت الاسلام حسینی افزود: این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پس از آسیب ‌دیدگی به ایران بازگشت و هم اکنون دوران درمان دست خود را طی می‌کند و اکنون این پرسش مطرح است که مامورانی که همواره تمام حرکات زائران را به شدت تحت کنترل دارند، چگونه متوجه حمله به یک روحانی نشده‌اند یا بی‌اعتنا از کنار آن گذشته‌اند.

حمزه زاده یادآورشد: با توجه به اینکه پیش از این هم در چندین مورد، روحانیون در مکه و مدینه مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفته‌اند می توان گفت این اتفاق نیز بی‌ارتباط با شکست وهابیت از شیعیان در سوریه و کشورهای دیگر نمی‌داند.

وی بیان کرد: اتفاقی که برای حجت‌ الاسلام حسینی در خانه خدا روی داد، جلوه‌ای دیگر از مظلومیت شیعیان در کشور عربستان را نیز به نمایش می‌گذارد که نه تنها امکان برگزاری عزاداری‌‌های دسته‌جمعی و دعا و نیایش و حضور در قبرستان بقیع را ندارند، بلکه اینگونه هم مورد هجوم قرار می‌گیرند و آسیب می‌بینند.

حمزه زاده تصریح کرد: در این گونه حوادث نقش وزارت امور خارجه و بعثه مقام معظم رهبری، پررنگ‌ تر و حیاتی‌تر جلوه می کند تا ضمن دفاع از حقوق تمام زائران ایرانی، در مقابل چنین هتاکی‌ها و آزارهایی به روحانیت، موضعی رسمی و جدی بگیرند و خواهان دستگیری و مجازات هتاکان و ضاربان باشند.

رئیس دفتر نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: باید امنیت همه زائرانی که به مدینه منوره و مکه معظمه مشرّف می‌شوند، کاملا تامین شود و اگر این گونه نباشد، فلسفه اعزام حجاج و زائران، به زیر سئوال می‌رود.

آسیب رساندن به این روحانی در سرزمین وحی و مامن مومنان، زنگ خطر و هشداری جدی را به صدا در آورده است و نیازمند اهتمام و هشیاری همه مسئولان و دیندارانی است که نگران حرمت و حریم روحانیون و زانران خانه خدا هستند.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز