کد خبر: ۱۲۷۰۳
۵۳۸ بازدید
۰ دیدگاه

فیفا:

عاشقان فوتبال در ایران ژوئن 2013 را فراموش نخواهند کرد

۹۲/۴/۲۱
۱۹:۳۷

 

 

 

 

راهیابی به جام جهانی 2014 برزیل تنها پاداش ایرانی ها بعد از کسب نتیجه در ماه گذشته در مرحله انتخابی در منطقه آسیا نبود. آنها در رده بندی ماه ژوئیه فیفا 15 رده صعود کردند و در رده 52 جهان قرار گرفتند.
پایگاه اینترنتی فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا (FIFA.com) روز پنجشنبه درباره تیم ملی ایران نوشت: تیم ملی به موفقیت های خود ادامه می دهد. عاشقان فوتبال در ایران ژوئن 2013 را فراموش نخواهند کرد. آیا می توان صعود تیم ملی به مرحله نهایی جام جهانی 2014 برزیل را در 18 ژوئن فراموش کرد؟

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ شاگردان کارلوس کی روش سر مربی پرتغالی ایران بعد از غیبت در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی جایگاه خود را در بین قدرت های برتر آسیا پیدا کردند.

راهیابی به جام جهانی 2014 برزیل تنها پاداش ایرانی ها بعد از کسب نتیجه در ماه گذشته در مرحله انتخابی در منطقه آسیا نبود. آنها در رده بندی ماه ژوئیه فیفا 15 رده صعود کردند و در رده 52 جهان قرار گرفتند.

تیم ملی ایران در بین تیم های آسیایی نیز در رده سوم قرار گرفت.

موفقیت های ایرانی ها در ماه ژوئن از بازی با قطر در دوحه شروع شد. ایران با گلزنی رضا قوچان نژاد قطر را شکست داد.

ایرانی ها سپس لبنان را در تهران چهار بر صفر در هم کوبیدند. قوچان نژاد، محمد رضا خلعتبری و کاپیتان جواد نکونام ( دو گل ) گل های ایران را زدند.

اما پیروزی بزرگ ایران مقابل کره جنوبی با گلزنی قوچان نژاد در اولسان به دست آمد. پنجمین گل ملی این بازیکن جواز صعود ایران را به جام جهانی 2014 به عنوان تیم نخست گروه اول با دو امتیاز بیشتر از کره جنوبی صادر کرد.

ایران همچنین بهترین رده خود را بعد از قرار گرفتن در رده 59 در پایان سال 2012 کسب کرد. ایران ژوئن گذشته در رده 67 جهان قرار داشت.

در همین حال تیم ملی در بازی های نخست موفق نبود و در سه بازی نخست با پیروزی مقابل ازبکستان، تساوی برابر قطر و شکست از لبنان چهار امتیاز کسب کرد.

تیم ملی بعد از پیروزی مقابل کره جنوبی و شکست در برابر ازبکستان موفقیت خود را با سه پیروزی متوالی شروع و زمینه را برای چهارمین حضور خود در جام جهانی فراهم کرد.

کی روش گفت: « موضوع مهم این نیست که رقابت را چطور آغاز کردیم بلکه جایگاهی است که در پایان کسب کردیم. کاری که ما انجام دادیم همه از عهده آن بر نمی آیند .»

این مربی پرتغالی افزود: « من از زحمات بازیکنان در مسابقات انتخابی و همچنین فدراسیون فوتبال ایران تشکر می کنم .»

بعد از آنکه سوت پایان دیدار با کره جنوبی زده شد، تهران و دیگر شهرهای ایران شاهد صحنه جشن و شادمانی بود.

این جشن با بازگشت قهرمانان تیم ملی به پایتخت پر رنگ تر شد. آنها در ورزشگاه آزادی مورد استقبال محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان و چند مسئول فدراسیون فوتبال ایران از جمله علی کفاشیان رئیس آن و هزاران هوادار قرار گرفتند.

کی روش 60 ساله گفت:‌ « ما از این به بعد باید خود را برای جام جهانی آماده کنیم .»

وی آخر ماه ژوئن به برزیل سفر کرد و در اقامت دو هفته ای خود تلاش کرد زمینه را برای اقامت تیم ملی در محل تمرین مناسب فراهم کند.

حضور در مهمترین رقابت جهانی زمینه را برای جهش بیشتر تیم ملی در رده بندی فیفا فراهم خواهد کرد.
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز