کد خبر: ۱۲۷۹۴۹
۱۴۵ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

اظهارنظر تازه زلزله‌شناس معروف توئیتر را لرزاند

۱۴۰۲/۱/۷
۱۴:۱۵

خبرآنلاین: پس از آنکه کاربران توییتر به شکل گسترده‌ای شیوه کار فرانک هوگربیتس هلندی را در توییتر زیر سوال بردند، او در توییتی به این ماجرا واکنش نشان داد.

اظهارنظر تازه زلزله‌شناس معروف توئیتر را لرزاند

نام فرانک هوگربیتس به زلزله گره خورده است. از زلزله ترکیه بگیر تا لرزه‌های بزرگ زمین در دیگر نقاط جهان هستند بسیاری که چشمشان به توییت‌های اوست.

البته بسیاری هم شیوه کار او را غیرعلمی و نادرست می‌دانند و با آن به مخالفت برخاسته‌اند. این مخالفت‌های در قالب کامیونیتی نوت‌های توییتر حالا به ابزاری برای مقابله با فرانک هوگربیتس و «هم‌ترازی اجرام آسمانی با فعالیت لرزه‌ای» تبدیل شده است.

اظهارنظر تازه زلزله‌شناس معروف توئیتر را لرزاند

آنطور که توییتر در توضیح کامیونیتی نوت‌ آورده است: «هدف کامیونیتی‌ نوت‌ها ایجاد دنیایی آگاه‌تر از مسیر اضافه کردن اطلاعات به توییت‌هایی که بالقوه گمراه‌کننده است. مشارکت‌کنندگان در این بخش می‌توانند برای هر توییتی یادداشتی بگذارند و اگر این یادداشت‌ها (بر اساس معیارهای توییتر) مفید ارزیابی شود برای همه ببینندگان آن توییت خاص نمایش داده می‌شود.»

از قرار پایین بسیاری از توییت‌های هوگربیتس درباره زلزله می‌توان این کامیونیتی نوت‌های توییتر را دید. نوشته‌هایی که داد سلبریتی هلندی را درآورد و در واکنش نوشت: «مایه شرم توییتر است که اجازه می‌دهد نوشته‌های نادرست در کامیونیتی نوت نمایش داده شوند. تا کنون حتی یک مقاله علمی درباره موقعیت سیارات و زلزله‌های بزرگ منتشر نشده است، به این معنا که عملکرد پیش‌بینی هم قابل بررسی نیست. نوشته‌های کامیونیتی نوت برای حمایت از یک عقیده خاص طراحی شده‌اند نه حمایت از حقیقت.»

هوگربیتس مدعی است که در زمینه ارتباط بین هم‌ترازی اجرام آسمانی با فعالیت لرزه‌ای در زمین پژوهش می‌کند و ادعاهایش بر اساس این پژوهش‌هاست. در حقیقت به باور هوگربیتس هم‌ترازی زمین با دیگر سیاره‌ها جاذبه‌ای کافی برای ایجاد زمین‌لرزه در زمین‌ ایجاد می‌کند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز