کد خبر: ۱۲۷۹۸۵
۱۰۶ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

هشدار جدی هواشناسی به مسافران نوروزی

۱۴۰۲/۱/۸
۱۰:۳۲

ایسنا: مطابق پیش‌بینی سازمان هواشناسی، امروز (سه‌شنبه) بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در نقاط مستعد بارش تگرگ بسیاری نقاط کشور را در بر می‌گیرد.

هشدار جدی هواشناسی به مسافران نوروزی

سازمان هواشناسی اعلام کرد:

* امروز برای مناطقی از استان‌های ساحلی خزر، همچنین خراسان‌های رضوی، شمالی و جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، نقاطی از استان‌های یزد و اصفهان، همچنین برای نقاط استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و استان‌های غربی کشور، بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی شده است.

* برپایه این گزارش، فردا (چهارشنبه) در برخی نقاط خراسان رضوی و همچنین سیستان و بلوچستان بارش خفیف و پراکنده رخ خواهد داد و سپس این سامانه بارشی از مرزهای کشور خارج خواهد شد؛ بر این اساس برای پنجشنبه جوی آرام در کشور پیش‌بینی می‌شود.

* فردا و پس فردا افزایش محسوس دما در استان‌های ساحلی خزر و همچنین استان اردبیل را شاهد خواهیم بود.

* همچنین در روز جمعه سامانه جدید بارشی وارد کشور شده و مناطقی از شمال غرب، غرب، جنوب غرب، استان‌های ساححلی خزر و دامنه‌های جنوبی البرز بارش‌ها آغاز خواهد شد و همراه با رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی، در مناطق مستعد همراه با تگرگ و بارش برف در ارتفاعات خواهد بود.

سازمان هواشناسی به مسافران نوروزی توصیه کرد:

* تهمیدات لازم را در این زمینه و مواجهه با شرایط کاهش دمایی و افزایش بارش‌ها بیندیشند، زیرا از روز شنبه مجدد در شمال غرب، سواحل شمالی، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز، بارش خواهیم داشت.

* بر اساس این گزارش، روزهای جمعه و شنبه کاهش ۱۰ تا ۲۰ درجه ای دما در استان‌های ساحلی دریای خزر و استان اردبیل خواهیم داشت، همچنین کاهش پنج تا ۱۰ درجه‌ای دما در مناطق شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز پیش‌بینی می‌شود و جمعه و شنبه وزش باد شدید و پدیده گرد و خاک را در استان‌های غربی خواهیم داشت.

* در سه روز آینده خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و روزهای جمعه و شنبه دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود.

* برای تهران، امروز آسمان نیمه ابری است و بارش‌های پراکنده در برخی نقاط استان احتمال می‌رود. فردا و پس فردا آسمان پایتخت صاف است، اما جمعه شب  بارش باران در تهران آغاز می‌شود. همچنین در روز شنبه آسمان پایتخت گاهی رگبار و رعد و برق خواهد داشت.

* بیشینه دمای تهران در روز جاری ۲۰ درجه و فردا و پس فردا به ۲۲ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید. همچنین روز جمعه ۲۰ درجه و شنبه هفته آینده به ۱۴ درجه خواهد رسید.

*  شنبه (۱۲ فروردین) نیز در شمال غرب، سواحل شمالی، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران را خواهیم داشت.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز