کد خبر: ۱۲۹۴۶
۴۴۶ بازدید
۰ دیدگاه

اولین تاثیر هسته ای انتخاب روحانی رقم خورد

۹۲/۴/۲۹
۱۱:۳۲ 

کنگره آمریکا ارسال قانون سالانه تحریم های ایران را به کاخ سفید به تاخیر انداخته که علت اصلی آن ملاحظات خاص کنگره در خصوص انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور جدید ایران بوده است.
خبرگزاری تسنیم: کنگره آمریکا ارسال قانون سالانه تحریم های ایران را به کاخ سفید به تاخیر انداخته که علت اصلی آن ملاحظات خاص کنگره در خصوص انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور جدید ایران بوده است.

پرس تی وی به نقل از روزنامه واشنگتن پست نوشت: اگر قانون تحریم های آمریکا که با هدف تشدید تحریم ها بر ضد تهران تهیه شده تا پایان امسال نیز آماده شود تا ماه اکتبر به کاخ سفید ارسال نخواهد شد.

این در حالی است که کنگره آمریکا پیش از این هر سال لایحه و قانون تحریم های ایران را در فصل تابستان به کاخ سفید ارسال می کرده است.

گرچه علت اصلی این مساله به صورت رسمی اعلام نشده ولی روزنامه واشنگتن پست اعلام کرد که ممکن است علت تاخیر در ارسال لایحه تحریم های آمریکا بر ضد ایران به کاخ سفید، ملاحظات خاص کنگره نسبت به پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ایران باشد.

روحانی 50.7 درصد آرا را در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران به دست آورده است. بر اساس آمارهای وزارت کشور 72.7 درصد از 50.5 میلیون ایرانی واجد شرایط رای دهی در این انتخابات شرکت کرده اند.

تصمیم کنگره آمریکا برای تاخیر در ارسال لایحه تحریم های ایران به کاخ سفید در حالی است که ایران و گروه 1+5 برای آغاز مذاکرات جدید هسته ای آماده می شوند. آخرین دور این مذاکرات 16 می در شهر استانبول ترکیه برگزار شده است.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز