کد خبر: ۱۲۹۷۹۰
۲۲۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

چرا کسی پاسخگوی چرنوبیل کرمانشاه نیست؟

۱۴۰۲/۳/۱۶
۱۴:۴۵

برترین‌ها: محمد باقرزاده (روزنامه‌نگار) در توئیتی نوشت: دو هفته است که بیمارستان کرمانشاه را دزد زده و چه دزدی حساسی؛ رسانه‌های محلی نوشتند «چرنوبیل کرمانشاه».

سارقان قطعات سربی دیوارهای اتاق رادیوتراپی را دزدیدند و همین باعث نشت امواج رادیواکتیو و آسیب به پرسنل بیمارستان و همسایه‌ها شده. 

گویا دستگاه مجوز سازمان انرژی اتمی هم نداشته است!

چرا کسی پاسخگوی چرنوبیل کرمانشاه نیست؟

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه دو نفر از عوامل سرقت قطعات سربی دیوارهای اتاق رادیوتراپی بیمارستان امام رضا(ع) دستگیر شده‌اند، از ادامه تحقیقات تا دستگیری همه عوامل دخیل خبرداد.

شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران، بااشاره به ماجرای سرقت از بیمارستان امام رضا(ع) شهر کرمانشاه، اظهار کرد: حدود دو هفته پیش بنا به گزارش مسؤولان بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه؛ موضوع سرقت قطعات سربی دیوارهای اتاق رادیوتراپی این بیمارستان به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: طبق تحقیقات اولیه مشخص شد که سارقین از پرسنل بیمارستان بوده‌اند که در این راستا با همکاری پلیس آگاهی دو نفر دستگیر شدند.

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه این دو نفر هم اکنون در بازداشت بسر می‌برند و تحقیقات از آن‌ها ادامه دارد، گفت: پرونده سرقت از بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه در یکی از شعب بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب استان در حال رسیدگی است.

وی تاکید کرد: یک تیم تخصصی پزشکی جهت بررسی کامل زوایای این موضوع تشکیل شده تا مشخص شود که در حال حاضر انجام دزیمتری در این بیمارستان به شکل صحیحی در حال انجام است.

کرمی با تاکید براینکه هنوز آماری از میزان آسیب وارد شده به پرسنل و مراجعه کنندگان بیمارستان وجود ندارد، اعلام کرد: در صورت احراز تخلف یا ترک فعل مدیران بیمارستان نسبت به تعقیب و بازداشت آن‌ها اقدام می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین طبق بررسی‌های انجام شده، سارقین حدود پنج میلیارد تومان به این بیمارستان خسارت وارد کرده‌اند.

دادستان کرمانشاه در پایان، متذکر شد: مجازاتی سخت در انتظار عاملین سرقت از بیمارستان امام رضا(ع) خواهد بود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز