کد خبر: ۱۲۹۸۳۲
۱۶۸ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

ما هم می توانستیم بنزما و رونالدو را بخریم اگر...

۱۴۰۲/۳/۱۸
۱۳:۲۶

ورزش مدیا: در دومین پنجره رویایی فوتبال‌دوستان عربستانی، حالا کریم بنزما هم به لیگ باشگاهی این کشور پیوسته است. حاج کریم پیراهن زرد الاتحاد را به تن خواهد کرد تا هماوردی شایسته برای یاران کریس رونالدو در النصر باشد. دو سال پیش اگر کسی این چیزها را برای‌مان می‌گفت، شاید فکر می‌کردیم دیوانه شده یا شوخی می‌کند. حالا اما غیرممکن‌ها، یک به یک در حال ممکن شدن است.

ما هم می توانستیم بنزما و رونالدو را بخریم اگر...

داستان جالبی است. ما هنوز نفهمیده‌ایم تکلیف‌مان با عربستان چیست؛ تا دیروز فحشش می‌دادند و حالا بازگشایی سفارتش در تهران به یک افتخار و دستاورد بزرگ تبدیل شده. یا للعجب! تکلیف آنها اما با خودشان کاملا روشن است. عربستان می‌داند که جادوی «نفت» همیشگی نیست. پس حاکمانش دنبال افق‌های مطمئن دیگری از جمله در حوزه گردشگری هستند و ریخت و پاش اخیرشان در فوتبال، سینما و موسیقی هم ریشه در همین دارد. برخی آمار می‌گوید رونق توریسم در عربستان بعد از جذب رونالدو تا دو برابر افزایش داشته است. آنها دارند برند کشورشان را بازسازی می‌کنند. شما اما چه کردید؟ همه هنرتان این بود که ورزشکار اوکراینی روی سکو با نماینده ایران دست ندهد و او را سکه یک پول کند. خداوکیلی مردیم از این همه عزت و سرفرازی!

می‌گویند دستمزد بنزما در الاتحاد سالانه دویست میلیون دلار است؛ بعد تنها چیزی که از ستاره فرانسوی نصیب ما شد، جمله دروغی بود که نماینده مجلس پشت تریبون از او در مورد «حجاب» نقل کرد! خب البته ما هم می‌توانستیم از این خریدها داشته باشیم، به شرط این که غارتگران بیت‌المال، کمی به خودشان استراحت می‌دادند. تنها با یک قلم اختلاس نود و دو هزار میلیاردی فولاد مبارکه، به نرخ دلار آن زمان می‌شد قرارداد هشتاد ساله با بنزما بست و استخوان‌های پوسیده‌اش ر ا هم همین‌جا نگه داشت. حالا نه این که بن‌سلمان در عربستان «فرشته» باشد، اما حداقلش این است که رانت عظیم صدها شاهزاده و هزاران مفتخور را از بین برد و پولش را به کار انداخت. نتیجه؟ رشد سرسام‌آور اقتصادی و افزایش رفاه مردم. ما اما نه بنزما می‌خواهیم، نه رونالدو و مسی؛ جرعه‌ای آب، تکه‌ای نان و دارو. توقع‌مان همین‌قدر ناچیز است...

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز