کد خبر: ۱۳۱۵۲
۶۷۴ بازدید
۰ دیدگاه

گاف تازه حسین آقا در کیهان

۱۳۹۲/۵/۴
۱۱:۰۲
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حسین شریعتمداری در هفته های اخیر بعد از انتخابات عنان از کف داده و مسائلی بیان کرده که صدای اصولگرایان منصف را هم در آورده است. اما امروز ظاهرا عصبانیتش از روند امور چنان بالا گرفته که با ردیف کردن اسامی برخی متفکران غربی، تلویحا حجت الاسلام علی اکبر صادقی رشاد را جزو سران فتنه شمرد.

به گزارش آینده، مدیر کیهان با وجود تکذیب ادعاهایش درباره دیدار خاتمی و جورج سوروس از سوی هر دو طرف، امروز برای هشتاد و هفتمین بار (؟!) به این موضوع اشاره کرد، اما برای محکم کاری پای جان هیک را هم به میان کشید و با خبر دادن از جلسات پی در پی او با سران فتنه نوشت:
«مگر «جان هیک» تئوریسین انگلیسی برای پیشبرد پروژه کودتای مخملی به ایران نیامده و با سران و عوامل فتنه آمریکایی- اسرائیلی 88 جلسات پی درپی نداشته است؟!»

این در حالی است که جان هیک، فیلسوف انگلیسی و صاحب نظریه پلورالیسم دینی، در سال 83 به دعوت حجت الاسلام رشاد به ایران سفر کرده و مباحثات متعددی با وی داشته که سال 90 مجموعه آنها به چاپ رسیده است.


حجت الاسلام علی اکبر صادقی رشاد، چهره فکری مورد اعتماد رهبر انقلاب است که بعد از طرح مباحث روشنفکری و دیدگاه های سروش در کشور، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی را احتمالا با توصیه و حمایت دفتر رهبری پایه گذاری کرد و تا کنون هم با بودجه ای که بخشی از آن از ردیف کمک دولت به مراکز فرهنگی تامین می شود، اداره این پژوهشگاه معظم را بر عهده دارد.

با توجه به این که سفر جان هیک به دعوت آقای رشاد بوده و دیدارها هم با ایشان انجام شده، نتیجه متن یادداشت آقای شریعتمداری این است که آقای رشاد از «سران یا عوامل فتنه آمریکایی اسرائیلی 88» است.

حجت الاسلام رشاد در مقدمه مباحثه اش با هیک که در نشریه قبسات چاپ شده،می نویسد: «در تاریخ 3/11/83: بنا به دعوت قبلی، پروفسور جان هیک، در جمع اعضای هیأت علمی پژوهشگاه و شماری از استادان فلسفه و الاهیات دانشگاه حضور یافت. در این نشست، نخست حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر رشاد، ضمن خوش آمدگویی به پروفسور هیک و دانشوران حاضر در جلسه، طی بحثی فشرده به نقد اجمالی نظریه پلورالیسم دینی پرداخت.»

کیهان در بخش دیگری از یادداشت خود می نویسد: «آیا ریچارد رورتی، مامور برجسته CIA به دعوت سران فتنه وارد ایران نشده و پروژه موسوم به «ائتلاف سفید» یعنی ائتلاف همه گروه های مخالف نظام زیر یک تابلوی واحد را پیشنهاد نکرده بود؟»

این در حالی است که رورتی، فیلسوف تحلیلی است که در خرداد سال 84 هم به ایران سفر کرده بود.رونمایی از کتاب مباحثات رشاد با جان هیک

بسیاری از مخاطبان این نوع مطالب حسین شریعتمداری کسانی هستند که نه از فلسفه چیزی می دانند و نه تفاوت خیک و هیک و فلسفه تحلیلی و یادداشت های تخیلی را می دانند.
حسین شریعتمداری سفر هر فیلسوف و صاحب نظری را به سازمان های جاسوسی ربط می دهد. و فلسفه و اندیشه ورزی را به جاسوسی تنزل می دهد.

همینطور جان کین که کیهان از او با عنوان «مسئول برجسته سرویس اطلاعاتی MI6 انگلیس» یاد کرده، نظریه پرداز فلسفه سیاسی اهل انگلیس، پروفسور علوم سیاسی دانشگاه وست مینیستر و استاد مدعو مرکز تحقیقات علوم اجتماعی برلین است.

یا یورگن هابرماس از فیلسوفان و نظریه پردازان اجتماعی معاصر و وارث مکتب فرانکفورت است که در چارچوب سنت نظریه انتقادی و پراگماتیسم آمریکایی کار می کند. او در اردیبهشت ماه ۱۳۸۱ سفری به ایران داشت.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز