کد خبر: ۱۳۲۸۳۹
۱۱۵ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

شگرد خودروسازان برای توقف ریزش قیمت خودرو

۱۴۰۲/۷/۹
۰۸:۳۸

تسنیم: در حالی در بازار خودرو خریداران منتظر کاهش بیشتر قیمت هستند و هنوز بازار خرید خودرو راکد است، خودروسازان با کند کردن روند عرضه خودرو در تلاش هستند، روند ریزشی قیمت خودرو را متوقف کنند.

به گزارش تسنیم، در طول دو روز گذشته خبرهای مختلفی مبنی بر تغییر عرضه خودرو در سامانه یکپارچه مطرح شده است که همین موضوع بلاتکلیفی مردم را در خرید خودرو آن هم با قیمت کارخانه افزایش داده است اما نکته مهم اینجاست ثبات نرخ ارز باعث شده تا اظهارات ضد و نقیض مسئولین وزارت صمت در مورد قیمت و تغییر سازوکار فروش خودرو تاثیری بر بازار نداشته باشد و عملاً هنوز مردم تمایلی به خرید خودرو ندارند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد درحال حاضر هنوز مردم خوشبین به حضور خودروهای وارداتی در بازار هستند و به همین دلیل دست از خرید کشیده‌اند تا به واسطه حضور خودروهای وارداتی ریزش قیمتی در انواع محصولات بوجود آید.

اما در این شرایط خودروسازان نیز برای جبران ضرردهی و جلوگیری از لغو قراردادهای مردم، عرضه محصولات را به بازار محدود کرده‌اند به نوعی خودرویی وارد بازار نمی‌شود تا ریزش قیمتی بیشتری اتفاق بیفتد.

به اعتقاد فعالان بازار اگر عرضه افزایش پیدا کند کاهش قیمت‌ها بیشتر می‌شود و در این شرایط مصرف کننده ترجیح می دهند خرید خود را از بازار آزاد انجام دهد تا ماه‌ها معطل خودروساز برای تحویل خودروی ثبت‌نامی نباشد.

 

نام خودرو قیمت امروز ۸ مهرماه

 

پژو پارس ۵۰۱ میلیون تومان

پژو ۲۰۷ تیپ پنج ۵۲۵ میلیون تومان

رانا پلاس ۵۰۰ میلیون تومان

تارا اتوماتیک ۷۵۵ میلیون تومان

سورن پلاس ۵۴۵ میلیون تومان

دنا پلاس ۶۳۳ میلیون تومان

ساینا S اتوماتیک ۴۰۵ میلیون تومان

کوئیک R ۳۴۰ میلیون تومان

شاهین تیپ یک ۵۴۵ میلیون تومان

کوئیک ۳۳۶ میلیون تومان

جک S۵ ۱میلیارد و ۳۱۵ میلیون تومان

جک J۴ ۷۳۷ میلیون تومان

دیگنیتی پرایم یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان

رسپکت ۱ میلیارد و ۱۷۲ میلیون تومان

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز