کد خبر: ۱۳۴۴۴۷
۱۶۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

فاضل میبدی:

امام گفتند سپاه جای افرادِ مصباح یزدی نیست

۱۴۰۲/۹/۷
۱۴:۲۸

 

 

خبر آنلاین: محمدتقی فاضل میبدی، عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم، در واکنش به این ادعای فرزند مصباح یزدی درباره علت جبهه نرفتن پدرش و انتشار آن در روزنامه کیهان گفت: 

در مورد این حرف که من نبودم و خبر ندارم ولی در دهه شصت خود ما در سپاه بودیم و مسئولیت داشتیم، با آقای مصباح یزدی هم من از قبل از انقلاب بی‌ارتباط نبودم، می دانم او در دهه ۶۰ نه ارتباطی با امام داشت و نه جنگ را قبول داشت.

در دو سه مورد خود من با مصباح یزدی صحبت کردم، مثلا در مورد شهادت آیت الله صدوقی من با او صحبت کردم که بیانیه‌ای بدهند یا سخنرانی کنند اما قبول نکرد. خاطرم هست بعضی از طلاب و شاگردان موسسه راه حق هم که ما دعوتشان می‌کردیم به جبهه بیایند می‌گفتند مصباح اجازه نمی دهد و می گویند شما باید درس بخوانید. 

بنابراین من هیچ خبر، نشانه، علائم و بیانیه ای ندیدم که نشان دهد آقای مصباح تشویق به حضور به جبهه کرده باشند یا خودشان یا شاگردانشان در جبهه حضور داشته باشند، بلکه بالعکس این رفتار را از او مشاهده کردم.

اما موردی که خودم از مقامات شنیدم این بود که بعد از شهادت مرحوم محلاتی، (اگر اشتباه نکنم) محسن رضایی به همراه چند نفر نزد امام رفتند که محمد عراقی، داماد مصباح را جایگزین مرحوم محلاتی کنند که امام فرمودند در سپاه جای افرادِ مصباح نیست، خود من این را شنیدم و امام حرف محسن رضایی را قبول نکرده بود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز