کد خبر: ۱۳۴۵۷۰
۱۹۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

آب بستن تونل‌ های حماس در غزه طرح چه کسی بود؟

۱۴۰۲/۹/۱۵
۲۲:۴۸

آب بستن تونل‌ های حماس در غزه طرح چه کسی بود؟

اسرائیل که از شبکه گسترده و تودرتوی تونل‌های حماس در زیر نوار غزه آسیب‌های زیادی دیده، پمپ‌های قدرتمندی را در شمال نوار غزه مستقر کرده و قصد دارد این تونل‌ ها را به آب ببندد.

یک رسانه انگلیسی گزارش داد که اسرائیل برای به آب بستن تونل‌های حماس در غزه، از یک پیمانکار نظامی آمریکایی تجهیزات خریده است.

 

به گزارش ایسنا، روزنامه تایمز انگلیس گزارش داد که اریک پرینس، پیمانکار امنیتی اهل آمریکا توانسته اسرائیل را متقاعد کند تا تجهیزات معدن‌کاری او را خریداری کرده و تونل‌های حماس را در زیر غزه به آب ببندد.

در این گزارش آمده است: پرینس کمی پس از حمله حماس، به اسرائیل سفر کرد. او که بنیان‌گذار شرکت نظامی خصوصی بلک‌واتر در آمریکا بوده و تا ۲۰۰۹ ریاست آن را برعهده داشت، سابقه عضویت در یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا را هم در کارنامه دارد.

 

اریک پرینس بنیان‌گذار شرکت نظامی خصوصی بلک‌واتر در آمریکا اریک  پرینس بنیان‌گذار شرکت نظامی خصوصی بلک‌واتر در آمریکا

 

اسرائیل که از شبکه گسترده و تودرتوی تونل‌های حماس در زیر نوار غزه آسیب‌های زیادی دیده، پمپ‌های قدرتمندی را در شمال نوار غزه مستقر کرده و قصد دارد این تونل‌ها را به آب ببندد.

 

روزنامه تایمز گزارش داد که پرینس به محض آغاز جنگ غزه، خود را به سرزمین‌های اشغالی رساند تا با فروش تجهیزات معدن‌کاری خود به اسرائیلی ها، پولی به جیب زده و در فرایند به آب بستن این تونل‌ها به اسرائیلی ها کمک کند.

 

منتقدان این طرح اسرائیل هشدار داده‌اند که اجرای این طرح می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری به نوار غزه وارد کند.

 

دولت ایالات متحده نیز دست‌کم در ظاهر امر خواستار انجام تحقیقات بیشتر برای بررسی تبعات اجرای این نقشه شده است.

 

این‌ها همه در حالی است که به نظر نمی‌رسد اسرائیل قبل از آزاد شدن تمامی اسرایی که در اختیار حماس دارد، طرح خود را عملی کند، زیرا این اسرا به احتمال زیاد در همین تونل‌ها نگهداری می‌شوند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز