کد خبر: ۱۳۴۵۷۴
۱۶۵ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

اهدای اعضای بدن جوان سنندجی به ۸ نفر زندگی بخشید/ پدر داغ فرزندش را تاب نیاورد

۱۴۰۲/۹/۱۵
۲۲:۵۵

اهدای اعضای بدن جوان سنندجی به ۸ نفر زندگی بخشید/ پدر داغ فرزندش را تاب نیاورد

متاسفانه اقدامات درمانی نتوانست جان جوان 32 ساله سنندجی را نجات دهد و با تصمیم و موافقت خانواده‌اش اعضای بدنش به بیماران اهدا شد. پدر این جوان ناکام بعد از فوت پسرش از ناراحتی و داغ جوانش را تاب نیاورد و بلافاصله فوت کرد.

اهدای اعضای بدن جوان سنندجی گرچه به ۸ نفر زندگی بخشید اما پدر خانواده را هم روانه آن دنیا کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، آرمان بوجار جوان 32 ساله سنندجی به دلیل خونریزی ریه دوشنبه هفته گذشته به بیمارستان تهران انتقال داده شد، اما متاسفانه اقدامات درمانی نتوانست جان او را نجات دهد و با تصمیم و موافقت خانواده‌اش اعضای بدنش؛ کبد و قلبش به بیماران اهدا شد.

پیکر این جوان سنندجی امروز ‌در قطعه 12 بهشت محمدی سنندج آرام گرفت.

پدر این جوان ناکام بعد از فوت پسرش از ناراحتی و داغ جوانش را تاب نیاورد و بلافاصله فوت کرد و در کنار مزار او آرام قرار گرفت.

 

تو دو هفته 8 کیلو وزن کم کن! (تضمینی | از شب تا صبح)

خانم علی کرمی مسئول فراهم آوری و اهداء عضو دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این ارتباط ضمن قدردانی از اقدام خداپسندانه و تسلیت به این خانواده داغدیده اظهار کرد: این چهارمین اهداء عضو در استان کردستان است که امسال انجام شده است.

وی گفت: هر فردی که دچار مرگ مغزی می‌شود می‌تواند نجات‌بخش جان 8 نفر باشد.

این مسئول از اهدای عضو به عنوان باقیات صالحات برای اهدا‌کننده و خانواده وی یاد کرد و اقدام این خانواده‌ها در اهدای عضو عزیزانشان را قابل تقدیر دانست و بیان کرد: اکنون که اعضای مرحومه بوجار، جانی دوباره به بیماران دردمند بخشیده و امید زندگی و زنده ماندن را به خانواده آنها هدیه داده است، نشان از روح بزرگ‌منشی و نوع دوستی آنان است.

به گزارش تسنیم، 22 اردیبهشت ماه امسال نیز خانواده مرحوم فریاد رازیانی جوان 31 ساله کامیارانی با اهدای عضو بدن فرزندشان جان چند نفر را از مرگ حتمی نجات دادند و 25 آبان ماه امسال اهدای اعضای بدن مبینا شریعتی دختر 16 ساله سنندجی، که مرگ مغزی او توسط پزشکان تأیید شده بود به 8 نفر جان دوباره بخشید.

سال گذشته نیز تورج اردلان از نیروهای انتظامی کردستان در بیمارستان ولیعصر تهران به درجه رفیع شهادت نائل آمد و سپس 11 عضو این شهید به بیماران اهدا شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز