کد خبر: ۱۳۴۵۸۲
۸۷ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

بررسی اجمالی 100 برند برتر جهان در سال 2023

۱۴۰۲/۹/۱۶
۱۵:۳۲

 

شرکت ایر بی ان بی با افزایش 21.8 درصدی در ارزش برند خود بیشترین میزان افزایش را در فهرست سال 2023 اینتربرند به خود اختصاص داده است. این شرکت صعود هشت پله ای را در فهرست امسال نسبت به سال گذشته تجربه کرده و از جایگاه 54 به 46 رسیده است.

 چندی پیش فهرست 100 برند برتر جهان در سال 2023 اعلام شد.به گزارش عصر ایران ، شرکت مشاوره مدیریت اینتربرند (Interbrand) چندی قبل فهرست بهترین برندهای جهانی 2023 خود را منتشر کرده است که نشان می دهد که بسیاری از 100 برند برتر جهان در وضعیت رکود به سر می برند.

این گزارش نشان می دهد نرخ رشد در ارزش کلی برندها در سال گذشته میلادی برابر با 16 درصد افزایش داشته ولی در سال 2023 با کاهش چشمگیر 5.7 درصدی همراه بوده است. ارزش کلی برندها در سال 2023 برابر با 3.3 تریلیون دلار (3.1 تریلیون دلار در سال 2022) گزارش شده است.

به گفته گونزالو بروخو، مدیرعامل جهانی اینتربرند، پس از چند سال رشد قوی ارزش برند، ما وارد دوره ای از رکود شده ایم و فهرست امسال رشد متوسطی را در ارزش کلی برند نشان می دهد.

بیش از دو دهه تجزیه و تحلیل نشان می دهد شرکت هایی که به مجموعه متنوع تری از نیازهای مشتریان پاسخ می دهند، همچنان صدر فهرست را به خود اختصاص داده اند.

به گفته مانفردی ریکا، مدیر ارشد استراتژی اینتربرند، برند اپل را دیگر نمی توان به یک بخش نسبت داد. این برند در عرصه های مختلف رقابت می کند و به مشتریان خود در زمینه اتصال (گوشی هوشمند آیفون)، رشد و شکوفایی ( اپل واچ به عنوان یک دستگاه سلامت) و بسیاری موارد دیگر کمک می کند. فعالیت اپل در بخش های مختلف موجب شده تا همچنان جایگاه با ارزش ترین برند جهان را در فهرست اینتربرند حفظ کند.

بیشترین میزان افزایش ارزش برند

شرکت ایر بی ان بی با افزایش 21.8 درصدی در ارزش برند خود بیشترین میزان افزایش را در فهرست سال 2023 اینتربرند به خود اختصاص داده است. این شرکت صعود هشت پله ای را در فهرست امسال نسبت به سال گذشته تجربه کرده و از جایگاه 54 به 46 رسیده است.

فهرست 10 برند برتر

10 برند برتر در فهرست بهترین برندهای جهانی 2023 اینتربرند به شرح زیر است:

اپل

برند

ارزش برند: حدود 503 میلیارد دلار

میزان رشد: 4 درصد

مایکروسافت

برند

ارزش برند: حدود 317 میلیارد دلار

میزان رشد: 14 درصد

آمازون

برند

ارزش برند: حدود 277 میلیارد دلار

میزان رشد: 1 درصد

گوگل

برند

ارزش برند: حدود 260 میلیارد دلار

میزان رشد: 3 درصد

سامسونگ

برند

ارزش برند: حدود 91 میلیارد دلار

میزان رشد: 4 درصد

تویوتا

برند

ارزش برند: حدود 65 میلیارد دلار

میزان رشد: 8 درصد

مرسدس بنز

برند

ارزش برند: حدود 61 میلیارد دلار

میزان رشد: 9 درصد

کوکاکولا

برند

ارزش برند: حدود 58 میلیارد دلار

میزان رشد: 1 درصد

نایکی

برند

ارزش برند: حدود 54 میلیارد دلار

میزان رشد: 7 درصد

ب ام و

برند

ارزش برند: حدود 51 میلیارد دلار

میزان رشد: 10 درصد

در فهرست 10 برند برتر جهان در سال جاری میلادی ، آمریکا با اپل، مایکروسافت، آمازون، گوگل، کوکا کولا و نایکی بیشترین سهم را داراست. آلمان با دو برند خودرویی محبوب یعنی بنز و بی ام و ، صاحب دو سهم از 10 تای اول است و کره جنوبی و ژاپن با سامسونگ و تویوتا ، هر کدام یک برند در میان 10 برند برتر جهان دارندو

فهرست 100 برند برتر سال 2023

در تصویر زیر  کل فهرست بهترین برندهای جهانی 2023 اینتربرند را می بینید:برند

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز