کد خبر: ۱۳۶۲۰
۵۶۰ بازدید
۰ دیدگاه

در اکثر کشورهای عربی فردا عیدفطر است

۹۲/۵/۱۶
۲۱:۲۹
 

شورای فتوای مصر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که فردا در این کشور و اغلب کشورهای عربی و اسلامی عید فطر است اما تنها آنکارا با قطعیت امروز را پایان ماه مبارک رمضان اعلام کرده است.
به گزارش تعامل، در حالی که بسیاری از کشورهای عربی از جمله قطر، مصر، عربستان سعودی، لبنان، یمن، امارات عربی متحده، سودان، اردن، لیبی، تونس، مغرب، عراق و الجزایر و برخی کشورهای اسلامی دیگر از جمله ایران، مالزی و اندونزی با یکدیگر ماه مبارک رمضان را آغاز کردند و امروز در این کشورها، 29 رمضان است، تنها شورای فتوای مصر با قطعیت اعلام کرده است که امروز پایان ماه مبارک رمضان و فردا پنجشنبه عیدفطر است.

در بیانیه شورای فتوای مصر آمده است که بر اساس گزارش‌های دریافتی از کمیته‌های مختلف استهلال در مناطق مختلف مصر و محاسبات صورت گرفته ژئوفیزیکی و نجومی، فردا پنجشنبه اول شوال است.

در این بیانیه آمده است که در بسیاری از کشورهای اسلامی و عربی، فردا اول شوال است.

دکتر «حاتم عودة» رئیس مرکز کلی پژوهشهای فلکی مصر اظهار داشت که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته علاوه بر مصر، سایر کشورهای عربی و اسلامی از جمله عربستان، ایران و ترکیه نیز امشب می‌توانند ماه را رویت کنند.

ترکیه نیز به طور رسمی اعلام کرده است که فردا اول ماه شوال و عید فطر است.

این در حالی است که هیئت شرعی رویت ماه در کویت و دیوان عالی عربستان سعودی دیشب اعلام کردند که امروز 29 رمضان است و فعلا نمی‌توانند زمان دقیق عیدفطر را اعلام کنند. لذا پس از نشست امشب چهارشنبه و بررسی گزارش‌های به دست‌آمده اعلام خواهند کرد که اول شوال چه روزی است.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز