کد خبر: ۱۳۶۲۸۶
۱۹۰ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

واکنش غیرمنتظره کاربران به ویدئوی کاظم صدیقی

۱۴۰۳/۱/۱۱
۱۳:۳۱

 

 

برترین‌ها: شب گذشته، کاظم صدیقی (امام جمعه موقت تهران) یک پیام ویدئویی درباره ماجرای انتقال باغ ازگل به موسسه خود و پسرانش منتشر کرد. او در این باره گفت: در تاسیس موسسه غفلتی صورت گرفت که این غلفت از ناحیه من بود، نباید اعتماد می‌کردم. از اعضای موسسه آگاهی نداشتم و از وقوع غفلت در محضر خداوند استغفار می‌کنم و از مردم با همه وجودم عذرخواهی می‌کنم.

موسسه منحل شد و ملک رسما به حوزه منتقل شده و به ثبت رسمی رسیده است. صدیقی البته درباره پرسش‌های جدی مردم در این موضوع پاسخ قانع کننده‌ای نداد.

واکنش غیرمنتظره کاربران به ویدئوی کاظم صدیقی

انتشار این ویدئو با واکنش‌های منفی اغلب کاربران در فضای مجازی مواجه شد و آنان خواستار رسیدگی قوه قضاییه به این موضوع شدند، البته بودند برخی‌ها که در این موضوع با کاظم صدیقی همراه شدند و عذرخواهی او را ستایش کردند:

حسین طاهری‌فرد (روزنامه‌نگار) خواستار رسیدگی قوه قضاییه به این موضوع شد: برای ثبت در تاریخ! سرانجام شیخ کاظم صدیقی تحت فشار افکار عمومی، دست از تکذیب زمین خواری و جعل امضایش برداشت و اشتباهش را پذیرفت. اگرچه او با تمام وجود عذرخواهی کرد اما حالا همه نگاه‌ها به قوه قضاییه است. مردم منتظر اجرای قانون و رسیدگی شفاف به این پرونده هستند.

علی مجتهدزاده (وکیل) در واکنش به ویدئوی امام جمعه موقت تهران نوشت: کاظم صدیقی با تائید اصل وقوع تخلف توسط نزدیکان و غفلت خودش در موضوع زمین‌های ازگل عذرخواهی کرده و خواهان رسیدگی قانونی به تخلف افراد شده. اولا عذرخواهی و اعتراف چیزی از مسئولیت قانونی و قضایی افراد نمی‌کاهد. ثانیا تقاضای ایشان برای پیگرد افراد قبل از هر کس باید مشمول خودش شود.

علی شریعتی (فعال اقتصادی) خواستار اجرای شعار «همه در برابر قانون یکسانند» شد: نظر استغفار کاظم صدیقی امید است درمراجع محترم قضایی رسیدگی به پرونده ایشان و فرزندش و اقای عزیزی دقت و تسریع لازم شود. همه در برابر قانون یکی هستند حتی توبه کنندگان. خداوند همه مارا ببخشد.

هاتف صالحی (فعال رسانه‌ای) نظری متفاوت از اکثریت کاربران داشت: فلسفه لیالیِ متبرکه قدر این است که از غفلت‌های دیگران درگذریم تا خداوند از غفلت‌هایمان درگذرد. فارغ از پیگیریِ قضاییِ پرونده «انتقال باغ ازگُل» که همچنان در صد مطالبات جامعه قرار دارد، احترام حجت‌الاسلام کاظم صدیقی برای افکار عمومی و نیز عذرخواهی ایشان از غفلت صورت گرفته، قابل تحسین است. آن را قدر بدانیم...

امیر سیدین (روزنامه‌نگار) هم تعبیر جالبی از این ماجرا داشت: کاظم صدیقی درمورد ماجرای زمین هزار میلیاردی ازگل: این غفلت به علت اعتماد بی جای من بود. «غفلت مومنانه»

عبدالرضا داوری (مشاور سابق احمدی‌نژاد) انتشار این ویدئو را سه هفته دیر دانست: کاظم صدیقی با انتشار ویدئویی، قصور خود را در انتقال زمین حوزه ازگل پذیرفت و از ابطال آن خبر داد. صدیقی با استغفار به درگاه الهی و عذرخواهی از رهبر انقلاب و مردم، آمادگی خود و نزدیکانش را برای رسیدگی قضایی به این پرونده اعلام کرد. کاش این عذرخواهی مسئولانه، سه هفته قبل انجام میشد.

سعید مالکی (روزنامه‌نگار) خواستار استعفای صدیقی از تمام مناصبش شد: عذرخواهی کافی نیست. غفلت ایشان در جایگاهی که حضور دارد موجب وهن دین و تشویش افکار عمومی شد و کمترین کار ممکن ضمن برخورد قضایی با متخلفین، استعفا از تمامی مناصبی ست که حضور دارد. موافقین لطفاً بازنشر کنند. این یک مطالبه ست.

سید عبدالجواد موسوی (روزنامه‌نگار) هم در این باره نوشت: یک لحظه فکر کنید اگر اتفاقی که برای آقای کاظم صدیقی رخ داد برای فی المثل غلامحسین کرباسچی رخ می داد و آقای کرباسچی در مظان این اتهامات قرار می گرفت آن وقت مدعیان ارزشمداری چه می کردند؟ یک لحظه فکر کنید در آن صورت تیتر رسانه هایشان چه می شد؟

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز