کد خبر: ۱۳۶۴۸۳
۱۳۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

اسرائیلی ها پای تلویزیون منتظر موشک های ایران نشسته اند

۱۴۰۳/۱/۲۶
۰۰:۳۷

اسرائیلی ها پای تلویزیون منتظر موشک های ایران نشسته اند

یسرائیل هیوم شامگاه امشب (شنبه شب) در گزارشی به بررسی شرایط رعب و وحشتی پرداخت که جامعه اسرائیل را در نوردیده است.

 به نوشته یک رسانه عبری زبان امشب اسرائیلی‌های وحشت زده پای تلویزیون منتظر موشک‌های ایران هستند که تمام کشور را در رعب و وحشت فرو برده است.

به گزارش تسنیم، یسرائیل هیوم شامگاه امشب (شنبه شب) در گزارشی به بررسی شرایط رعب و وحشتی پرداخت که جامعه اسرائیل را در نوردیده است.

به نوشته "نیر والف" نویسنده این گزارش، تقریبا هیچ برنامه‌ تلویزیونی در آخر هفته نبود که به نحوی به مسئله آمادگی برای تهاجم بزرگی که قرار است علیه اسرائیل صورت بگیرد نپرداخته باشد.

اینکه این حمله طی ساعت‌های آینده، روزهای بعد یا چند هفته دیگر رخ دهد، پیش بینی تحلیل‌گران تلویزیونی بود که در طول ساعات پایان هفته به آن پرداخته و موج‌‌هایی از وحشت و رعب سرتاسری را ارسال کردند.

این مسئله صرفا به یک برنامه ختم نشد بلکه بسیاری از برنامه‌ها اقدام به ارزیابی تعداد زیادی از سناریوها و پیش بینی‌ها کردند تا زمینه برای سقوط بمب بزرگ بر اسرائیل را فراهم کنند، اگر این یک جنگ روانی بود به طور حتم اسرائیلی‌ها حتی پیش از آنکه ایرانی‌ها دستور شلیک را صادر کنند، دچار فروپاشی می‌شدند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است، شاید برخی این مسئله را به شوک گسترده‌ای که به عموم جامعه بعد از 7 اکتبر وارد شد، مربوط بدانند، اما آنچه که ما از پوشش گسترده شبکه‌های تلویزیونی مختلف اسرائیلی شاهد آن بودیم نوعی جنون و فقدان اعصاب و وحشتی نامتوازن و نگرانی گسترده از نامعلوم بود.

نویسنده گزارش افزود: در دوره انتظار رسیدن موشک‌های ایران، چیزی به نام وحشت در اسرائیل نبود بلک آنچه که ما می‌بینیم یک جریان جنون آمیز است که تحلیل‌گران دیگر می‌توانند بهتر از من آن را تشریح کنند، نزدیکی جبهه‌ها، سلاح‌ها و دستان و بازوهای متعدد، در کنار قفسه‌های خالی فروشگاه‌ها و حتی احتمال قطعی برق همگی در این راستا قرار می‌گیرند.

سخنگوی ارتش هم که از دستور العمل جدیدی سخن گفت، تقریبا همه چیز در شبکه‌های تلویزیونی گفته شد و فقط ساعت صفر وقوع حمله را اعلام نکردند، همه شبک‌های خبری در طول روز چشم انتظار موشک ایران بودند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز