کد خبر: ۱۳۶۴۹۵
۲۰۷ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

سپاه، دیشب دقیقا کجای اسرائیل را هدف قرار داد؟ و چرا؟

۱۴۰۳/۱/۲۶
۰۷:۴۸

 

 

برترین‌ها: یکی از حساس‌ترین و استراتژیک‌ترین اهداف حمله دیشب سپاه پایگاه هوایی نواتیم بود،اما چرا حمله به نواتیم برای سپاه مهم بوده است؟

سپاه، دیشب دقیقا کجای اسرائیل را هدف قرار داد؟ و چرا؟

اسرائیل، از نواتیم سفارت ایران را زده بود

 حمله به پایگاه هوایی نواتیم در سرزمین‌های اشغالی از اهداف عملیات موشکی و پهپادی ایران در پاسخ به حمله موشکی اسرائیل به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق بود؛ پایگاه مبدأ شلیک موشک‌های اسرائیل که شهادت مستشاران ارشد ایرانی و همراهانشان را به همراه داشت. ایران از پاسخ موشکی و پهپادی خود در در اسرائیل اهداف متعددی را دنبال می‌کرد که از جمله آن‌ها و شاید یکی از مهمترین‌شان حمله به پایگاه هوایی نواتیم در جنوب سرزمین‌های اشغالی بود. 

پایگاه نواتیم کجاست و چه اهمیتی برای اسرائیل دارد؟

پایگاهی در منطقه صحرای نقب و در نزدیکی شهر بئر السبع که با برخورداری از یک باند پرواز ۳۴۰۰ متری، آشیانه و پایگاه اصلی جنگنده‌های F-35 اسرائیل است. شبکه تلویزیونی آی۲۴ اسرائیل گزارش کرد که در صحرای نقب انفجاری صورت گرفته است. این رسانه گفته است این انفجار در جنوب اسرائیل رخ داده است. باید بدانیم که این پایگاه در واقع مهم‌ترین پایگاه هوایی رژیم اسراییل نیز به شمار می‌رود.

در پایگاه نواتیم چه می‌گذرد؟

حضور اسکادران ۱۰۳ سوپر هرکولس‌های ترابری-پشتیبانی، حضور اسکادران عملیاتی ۱۱۶ و ۱۴۰ جنگنده‌های اف۳۵، حضور اسکادران آموزشی ۱۱۷(تربیت خلبانان اف۳۵)، حضور اسکادران ۱۲۲ جاسوسی اطلاعاتی رژیم، آشیانه هواپیمای ویژه ریاست‌جمهوری اسراییل، مقر عده زیادی از عناصر ارشد جاسوسی رژیم نیز در آن واقع شده است.

سرنوشت نواتیم، پس از حمله دیشب

شبکهٔ المنار به نقل از منابعی ویژه گزارش داد دست‌کم ۱۵ موشک مستقیما به پایگاه هوایی «نواتیم» در جنوب فلسطین اشغالی اصابت کرده است. براساس این گزارش پایگاه نواتیم به‌شدت آسیب دیده و امکان استفاده از آن وجود ندارد. این در حالی‌ست که رژیم صهیونیستی طی ادعایی عجیب و مضحک می‌گوید آسیب به این پایگاه بسیار جزئی بوده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز