کد خبر: ۱۳۶۸۲۰
۱۵۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

حداد عادل، پیشنهاد تاسیس یک وزارتخانه جدید را داد

۱۴۰۳/۲/۲۳
۱۴:۴۴

 

 

فارس: غلامعلی حدادعادل رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی عنوان کرد: امروز خیلی از کشور‌های دنیا به فکر تأسیس وزارت رشد جمعیت افتاده اند ما هم باید هر آنچه که در توان داریم در این مسیر بگذاریم که درآینده دچار این بحران‌ها نشویم.

حداد عادل، پیشنهاد تاسیس یک وزارتخانه جدید را داد

غلامعلی حدادعادل رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در گفتگو باستاد خبری جوانی جمعیت گفت: بحث توجه به جوانی جمعیت مسئله خیلی مهمی است، از جمله اموری که تا دیر نشده باید نسبت به آن اقدام کنیم وگرنه برای همیشه دیر می‌شود. من توجه شما را جلب میکنم به خبری که همین روز گذشته در اخبار تلویزیون شنیدم مبنی بر اینکه کره جنوبی با همه پیشرفتی که درصنعت و رشد اقتصادی داشته، الان به شدت با گرفتاری رشد جمعیت روبه رو است و آن‌ها تصمیم گرفتند که یک وزارتخانه برای رشد جمعیت خود ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه هر اقدامی در جهت جوانی جمعیت از قانون گذاری، برپایی همایش و آگاهی دادن به مردم و صد‌ها اقدام دیگر ارزشمند و اثرگذار است، گفت: من هم تأیید می‌کنم و امیدوارم که این همایش هم که ریاست جمهوری می‌خواهد برگزار کند جنبه تشریفاتی نداشته باشد، علمی باشد و متخصصان هم بنشینند و درباره ابعاد مختلف آن صحبت کنند تا ذهنشان هم توانا‌تر شود. حدادعادل درباره این نگاه که مسائل اقتصادی عامل عدم فرزندآوری است.

وی گفت: در عمل که می‌بینیم آن‌هایی که فقیرتر هستند فرزندان بیشتری دارند و آن‌هایی که داراتر هستند کمتر ازدواج می‌کنند و فرزندآوری شان نیز نرخش پایین‌تر است.

وی درباره سیاست‌های تشویقی فرزندآوری توسط دولت نیز گفت: قطعا تصمیمات دولت میتواند موثر باشد، اما باید قدری هم واقع بینی را به کار ببرند، در وضع قانون من بعد شانزده سال که نماینده مجلس بودم می‌دانم که قانون گذاری کار خیلی سختی است.

من به برخی دوستان خود که در مجلس هم هستند تذکر دادم که برخی چیز‌هایی که شما تصور می‌کنید تشویق هست بیشتر باعث آشفتگی بازار می‌شود تا اینکه چیزی گیر خانواده‌ها بیاید، باید دراین جهت درست حرکت کرد، چون می‌دانم که نیتشان خیر است و نباید عجولانه کاری کنند و حتما کار‌ها علمی و فکر شده باشد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز