کد خبر: ۱۳۶۸۲۸
۱۱۷ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

متفاوت‌ترین تیتر برای زندانیِ سرشناس «اوین»

۱۴۰۳/۲/۲۴
۱۴:۳۸

 

 

 

روز گذشته انتشار خبری درباره صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و چهره سیاسی مشهور، فضای رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی را تحت تاثیر قرار داد و بحث برانگیز شد.

متفاوت‌ترین تیتر برای زندانیِ سرشناس «اوین»

بر اساس برخی ادعاها صادق زیباکلام در مسیر نمایشگاه کتاب تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. همین خبر کافی بود تا مرکز رسانه‌ای قوه قضائیه اعلام کند: «صادق زیباکلام» در پی قطعی شدن برخی احکام پرونده‌های قضایی، جهت اجرای احکام صادره وارد زندان شد.

روزنامه ستاره صبح در شماره امروز خود با انتشار تصویری از زیباکلام به ماجرای بازداشت او واکنش نشان داد: «صادق در زندان؛ زندانی سیاسی پیش از انقلاب، در دوران انقلاب نیز به زندان اوین رفت».

متفاوت‌ترین تیتر برای زندانیِ سرشناس «اوین»

جزییات حکم صادق زیباکلام به نقل از خبرگزاری میزان:

زیباکلام در سال‌های اخیر اقدام به طرح مطالب خلاف واقع در رسانه‌ها کرده و مطالب بدون ادعا و سند متعددی را در فضای مجازی منتشر کرده است که در پی آن چندین پرونده‌ قضایی برای وی تشکیل شده است که برخی از آن‌ها امروز با قطعیت به مرحله اجرا رسیده است.

زیباکلام با رای صادره از سوی دادگاه بابت ارتکاب فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱۸ ماه حبس و ۲ سال محرومیت فعالیت در احزاب، گروه‌های سیاسی و فضای مجازی محکوم شده بود که این حکم قطعی شده است.

پرونده دوم این فرد که حکم آن نیز قطعی شده است، مربوط به فعالیت تبلیغی علیه نظام در خصوص انتشار مطالب غیرمستند و غیرواقعی است. وی در این پرونده به یک سال حبس محکوم شده است.

یکی دیگر از پرونده‌های قضایی زیباکلام که حکم آن قطعی و لازم‌‎الاجرا است، نیز مربوط به نشر مطالب خلاف واقع است که وی در این پرونده به ۶ ماه حبس محکوم شد بود که پس از فرجام ‌خواهی در دیوان عالی کشور، این حکم مورد ابرام قرار گرفته است.

هر ۳ محکومیت صادق زیباکلام قطعی و لازم‌الاجرا است که این احکام امروز اجرا شد و این فرد جهت اجرای احکام صادره وارد زندان شد.

صادق زیباکلام ۷۶ ساله در سال‌های اخیر حضور پررنگی در رسانه‌ها داشته و با یادداشت‌ها و مصاحبه‌های خود خبرساز شده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز