کد خبر: ۱۳۶۹۱۹
۱۱۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

چهار توصیه به علم‌الهدی درباره سیل ویرانگر مشهد

۱۴۰۳/۲/۳۰
۱۰:۱۰

 

 

برترین‌ها: پس از وقوع سیل مهیب در خراسان رضوی، شمار تلفات به «هشت نفر» افزایش یافته است. روزهای تلخی که در مشهد می‌بینیم عاقبت برخی بی‌تدبیری‌هاست که این روزها گریبان مردم را گرفته. مشهد به عنوان شهری که سالیانه حدود 30میلیون نفر گردشگر دارد طبیعتا باید تحت مراقبت‌های بیشتری قرار گیرد اما خب دیده‌ایم که تمرکز در اداره این شهر اصولا روی مسائل دیگری‌ست. در همین رابطه چند توصیه به جناب علم‌الهدی داریم که این روزها سیل را شاید چیزی در حد یک نعمت می‌داند.

چهار توصیه به علم‌الهدی درباره سیل ویرانگر مشهد

سال ۱۳۹۳ رهبر انقلاب نسبت به کوه‌خواری جنوب مشهد تذکر جدی دادند اما مدیران وقت نه تنها توجهی نکردند بلکه کوه‌های جنوبی مشهد را تخریب و از بین بردند. تعدادی از فعالان محیط زیست هم در شبکه‌های اجتماعی درباره بی‌توجهی به هشدارها درباره دست‌اندازی به کوه‌های اطراف این منطقه مشهد نوشتند. اما خب جناب علم‌الهدی شما به عنوان متولی شهر ترجیح دادید زمان خود را روی تحدید برنامه‌های فرهنگی نظیر کنسرت‌های موسیقی بگذارید!

چهار توصیه به علم‌الهدی درباره سیل ویرانگر مشهد

یادمان هست در زمان سرپرستی آقای رئیسی، داماد حضرتعالی، آستان قدس با تبلیغات فراوان و گسترده اداره می‌شد. البته که هم‌اکنون اقدامات بی‌نظیر دامادتان در این دولت نیز به همان منوال گذشته انجام می‌شود و خب نتیجه هم مشخص است. زمانی دامادتان می‌گفتند که خدا را شکر ما رئیس جمهور نشدیم که دلار به 5هزار تومان برسد اما خب ما خدا را شکر می‌کنیم که ایشان، ریاست دولت را به عهده گرفتند تا ما برچسب 70هزارتومان را هم روی قیمت دلار ببینیم. جناب علم‌الهدی، تولیت آستان قدس رضوی که این روزها به عهده احمدی مروی‌ست بدون حاشیه خاصی مشغول به فعالیت است و خب میانه‌روی هم در کارش باعث شده که سایه حواشی از آستان مقدس قدس رضوی به طور کلی کنار رود. تا باشد از این اقدامات بخردانه و خوب. 

چهار توصیه به علم‌الهدی درباره سیل ویرانگر مشهد

به تازگی فرماندار تربت حیدریه در اظهارنظری گفتند با کسانی که درباره‌ی سیل ایجاد رعب و وحشت کنند برخورد قاطع می‌شود. خب این هم نوعی روش مدیریت بحران است که ما این روزها از مسئولین محترم استان خراسان می‌بینیم. جناب علم‌الهدی! به اعتقاد شما حیف نیست که آقای فرماندار با زبان تهدید و ارعاب مردم شریف ای سرزمین را نوازش می‌کنند؟ مردم شریف ایران لایق این نوع برخورد هستند؟ آقای علم‌الهدی نظرتان درباره نصیحت برادرانه به فرماندار تربت حیدریه چیست؟ به هر حال شما ریش سفید خراسانید!

چهار توصیه به علم‌الهدی درباره سیل ویرانگر مشهد

آقای علم‌الهدی! سال ۹۸ گفتید که مدیریت‌ها از وجهه جهادی خالی شده و گفتید که نبود این عامل در هر حادثه و جریانی ولو رحمت الهی، موجب نکبت و نقمت برای مردم می‌شود. سیل گلستان را نیز به گردن مدیران و مسئولین استان اندختید که البته پر بی‌راه هم نمی‌گفتید اما امسال با رضایت از مدیریت سیل در مشهد گفتید که شماری در سیل اخیر از دست رفتند، اما توجه داشته باشید که وقوع این سیل یک بلای طبیعی بود که متولیان امر را غافلگیر کرد و نباید از موضوعات دلگرم‌کننده در بحران اخیر غافل شد. شما انگار سیل را زمانی نکبت می‌پنداشتید و اکنون با نعمت مواجهید!

جناب علم‌الهدی این بار نیز یک بلای طبیعی قابل مهار بر سر زندگی مردم خراسان آوار شد، همانجایی که وطن اول شماست و حالا مردم گریبانگیر ویرانی‌های جبران ناپذیر آن هستند و هیچ کدام از ما نمی‌دانیم که عاقبت چه خواهد شد؟ اما کاش شما زین پس به برخی نکات بیشتر توجه کنید، هر چه که باشد مردم از شما انتظار دارند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز