کد خبر: ۱۳۷۲۶۳
۱۷۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

پزشکیان با ۱۲میلیون رای می‌تواند کار را تمام کند

۱۴۰۳/۳/۲۴
۱۴:۳۳

 

 

انتخاب: یک فعال سیاسی اصلاح طلب معتقد است که پزشکیان در مسیر پیروزی خود نیازمند آرا خاکستری و تداوم موج مشارکت است.

پزشکیان با ۱۲میلیون رای می‌تواند کار را تمام کند

محمود میرلوحی، فعال سیاسی اصلاح طلب، درباره سناریو‌های موجود در انتخابات گفت: طراحی شورای نگهبان این است که ۵ نفر اصولگرا و ۱ نفر اصلاح طلب را به صحنه وارد کند؛ یعنی تعادل جناحی بهم خورده است. طبیعتا توازن در فضای تبلیغاتی هم سخت است. برآورد من این است که اصولگرایان حدود ۱۵ میلیون رأی دارند که اگر همه بمانند، بین آن‌ها تقسیم می‌شود. اگر آقای پزشکیان موج فعلی را پیگیری کند، با ۱۲ میلیون رأی در دور اول پیروز می‌شود. به نظر می‌آید که حداقل آقای پزشکیان یکی از ارکان مرحله دوم یا پیروز انتخابات می‌تواند باشد.

وی در ادامه درباره میزان نفوذپذیری ادبیات پزشکیان میان آرا خاکستری بیان کرد: آقای پزشکیان دو برنامه را در دستور کار دارد؛ اول مسأله عدالت است. مسأله توزیع منابع و فقر در کشور ما یک اولویت است. با توجه به بحران‌های فعلی در فضا‌های عمومی شاهد موضوعات مختلفی جمله مسأله معلمان، درمان، فقر و... هستیم. برنامه دوم ایشان مسائل حقوق اساسی مردم و دموکراسی است. مشارکت نخبگان و مشارکت ملی در قدرت و یا تعبیر دولت-ملت برای آقای پزشکیان مهم است. سوابق اصلاح طلبی آقای پزشکیان و واقعیت رفتارشان با بخش‌های مختلف، مزیت ایشان بر ۵ نفر دیگر را نشان می‌دهد.

وی در رابطه با وضعیت آرا باطله در این انتخابات اظهار داشت: اگر آقای پزشکیان بتواند آرا خاکستری و آرا باطله را به سوی خود بکشاند، پیروز است. ورزشکاران، هنرمندان و دانشگاهیان سه هدف مهمی هستند که ایشان باید روی آن‌ها کار کند. اگر روی مسأله عدالت و آزادی و دموکراسی تکیه کنند، آرا خاکستری را بیدار می‌کند. اگر همچنان قهر با صندوق ادامه پیدا کند، طبیعی است که کاری از پیش نمی‌رود.

او افزود: آقای قالیباف کنار نمی‌رود و بعید می‌دانم؛ اگر می‌خواست برود که وارد نمی‌شد و ۴۰۰ هزار رأی انتخابات مجلس هم کافی بود. الان یک موج راه افتاده و می‌توان با ستاد‌های آقای پزشکیان و فضای مجازی کار کرد. اگر این موج ۱۰ درصد به مشارکت اضافه کند، آقای پزشکیان یکی از دو نفری خواهد بود که به مرحله دوم می‌رود. اگر مشارکت از ۵۵ درصد عبور کند، به این معناست که قهر با صندوق کاهش یافته و ایشان در مرحله اول پیروز می‌شود.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز