کد خبر: ۱۳۷۲۸۰
۷۶ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

تقابل قالیباف و جلیلی جدی‌تر می‌شود!

۱۴۰۳/۳/۲۶
۰۸:۵۳

 

 

فرارو: با نزدیک شدن به مناظره‌های تلویزیونی و داغ‌تر شدن فضای رقابت میان پنج کاندیدای اصولگرا و یک کاندیدای اصلاح‌طلب، گمانه‌زنی‌ها درباره تقابل میان آن‌ها بیشتر شده است. ۵ نامزد از یک اردوگاه سیاسی هستند اما اختلافات درون‌گفتمانی آن‌ها و نگاهی به تجربه انتخابات‌های قبلی، نشان می‌دهد که طی روزهای آینده تقابل میان آن‌ها بالا خواهد گرفت.

تقابل قالیباف و جلیلی جدی‌تر می‌شود!

تقابل قالیباف و جلیلی جدی‌تر می‌شود!محمد مهاجری، روزنامه‌نگار و تحلیلگر اصولگرا درباره دوگانه احتمالی میان محمدباقر قالیباف و سعید جلیلی به فرارو گفت: «آقایان قالیباف و جلیلی با اینکه رقیبند، بخشی از آرای شان همپوشانی دارد. هردو نفر «رئیسی نمایی» می‌کنند و به دنبال برداشتن از سبد رای رئیسی هستند. با این حال، چون جلیلی نماینده بخش اولترا راست جناح اصولگراست با قالیباف که گاهی ژست نواصولگرایی می‌گیرد فاصله دارد.»

وی افزود: «شنیده‌ام تلاش‌هایی برای کنار کشیدن جلیلی به نفع قالیباف شده و توجیه آن‌ها هم این است که در دعوای این دو نفر ممکن است پزشکیان بازی را ببرد. طرفداران جلیلی معتقدند بدلیل افشاگری‌هایی که علیه قالیباف شده رای او کمتر است و باید او به نفع جلیلی کنار برود.»

مهاجری تاکید کرد: «جلیلی قطعا ناکارآمد است و او حتی سابقه اداره یک مغازه را هم نداشته و هیچ‌کار اجرایی نکرده. از طرفی یک نگاه کاملا منحصر را در سیاست خارجی رهبری می‌کند. از حاج قاسم سلیمانی نقل است که اگر جلیلی رییس جمهور شود از نیروی قدس سپاه می‌روم.»

این تحلیلگر سیاسی تاکید کرد: «قالیباف در سال‌های اخیر باندبازی زیادی انجام داد و برای ماندگاری خودش هرکاری کرد و از این جهت می‌شود او را با اصولگرایی دارای فاصله خواند. او با سران جبهه پایداری زدوبند کرد، اما بدنه پایداری با جلیلی است. قالیباف ادای تکنوکرات‌ها را در می‌آورد و جلیلی بی نیاز از چنین شوآف‌هایی است. جلیلی رای تندرو‌ها را دارد و قالیباف می‌خواهد هم تندرو‌ها را داشته باشد هم‌میانه‌ها را؛ و کارش اتفاقا همین جا سخت می‌شود.»

مهاجری درباره ترکیب نهایی و تقابل میان نامزدها اظهار داشت؛ «دوگانه قالیباف جلیلی در روز‌های آتی جدی‌تر می‌شود، چون هر دوی آن‌ها در مناظره‌ها زیر ضرب رقبا خواهند بود. پورمحمدی می‌تواند هردوی آن‌ها را به چالش بکشد. زاکانی هم ظرفیت تخریب قالیباف به نفع جلیلی را دارد. قاضی زاده در این وسط توی بازی نخواهد بود و قطعا به نفع یکی از آن‌ها و ترجیحا جلیلی کنار می‌رود. جلیلی هم تا پایان مناظره‌ها خواهد ماند و اگر فاصله اش با قالیباف کم باشد کنار نمی‌رود و به فکر مرحله دوم خواهد بود.»

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز