کد خبر: ۱۳۷۳۵۹
۱۱۲ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

تامین اجتماعی بازنشستگان را نقره داغ کرد

۱۴۰۳/۳/۳۱
۱۶:۴۴

 

 

 

در حالی که تامین اجتماعی وعده داده بود مابه‌التفاوت افزایش حقوق فروردین ماه بازنشستگان را با حقوق خرداد واریز کند، تا آخر خرداد به وعده‌اش عمل نکرد.

تامین اجتماعی بازنشستگان را نقره داغ کرد

افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۳ با انتقادات بسیاری مواجه شد و علیرغم وعده‌های دولت و مجلس کمترین نسبتی با تورم ۵۰ درصدی نداشت. سازمان تامین اجتماعی که سختگیرانه و با جریمه‌های سنگین حق بیمه کارگران را وصول می‌کند، با وجود علم به نیاز مبرم مستمری‌بگیران، پرداخت افزایش حقوق فروردین ماه را به تاخیر انداخت. این سازمان حق بازنشستگان را حتی در اردیبهشت هم پرداخت نکرد و اعلام کرد این مابه‌التفاوت با حقوق خرداد پرداخت خواهد شد. در کمال تعجب سازمان بار دیگر پرداخت را به تعویق انداخت و اعلام کرد این مبلغ اندک، در پایان خرداد و پس از واریز حقوق به حساب بازنشستگان واریز خواهد شد.

اما تامین‌ اجتماعی باز هم با ظلم به قشر ضعیف و مستحق بازنشسته تا این لحظه که آخرین روز خرداد است از پرداخت افزایش حقوق فروردین طفره رفته و بازنشستگان را چشم‌انتظار گذاشته است.

نقره‌داغ کردن این بخش از جامعه در حالی است که مدتها از وعده همسان‌سازی حقوق گذشته و بدون هیچ توجهی همه چیز به آینده سپرده شده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز