کد خبر: ۱۳۷۳۶۵
۲۱۳ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

پزشکیان با این فرمول، رئیس‌جمهور خواهد شد

۱۴۰۳/۳/۳۱
۱۶:۴۹

 

 

خراسان نوشت: اگر اصولگرایان نگاه حیثیتی به این اتفاق داشته باشند و بخواهند مفصل به آن پاسخ دهند، اسیر تاکتیک اصلاح طلبان خواهند شد، چون زمین یا موضع برجام از آن اصلاح طلبان است و افکار عمومی هم در این مورد پیام اصلاح طلبان را معتبرتر از اصولگرایان می‌داند. محمد جواد ظریف هم در این میان استثناست. نه تنها برند او به سیاست خارجی گره خورده، بلکه در موضوع برجام هم پیامش معتبرترین پیام است.

پزشکیان با این فرمول، رئیس‌جمهور خواهد شد

بی دلیل نیست که در همان برنامه پیام سنایی و حتی خود پزشکیان درباره برجام جدی تلقی نشد، لذا سرنوشت تقابل نامزد‌های اصولگرا با ظریف در موضوع برجام همانند سرنوشت مواجهه زاکانی با برجام خواهد بود، یعنی خود اصولگرایان هم نمی‌پذیرند که حرف زاکانی درباره برجام معتبرتر از حرف ظریف است چه برسد به آرای مردد!

از این رو به نظر می‌رسد ورود در موضوع برجام یک بازی دو سر باخت برای نامزد‌های اصولگراست. هم پیامشان بی اعتبار می‌شود و هم انتخابات دوقطبی می‌شود.

طرح موضوع ظریف و برجام در مناظره‌ها توسط زاکانی یا جلیلی باعث خواهد شد پیام ظریف در یک سطح وسیع‌تر شنیده شود. حتی اگر پزشکیان در این موضوع دوقطبی نسازد تقویت پیام ظریف درباره برجام می‌تواند ضربه‌ای بزرگ به نامزد‌های اصولگرا باشد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز