کد خبر: ۱۳۹۷۷
۶۶۵ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

نجفی استعفا داد/آرای موافق بیش از آرای واقعی اعلام شد

۱۳۹۲/۵/۲۹
۲۰:۵۷
شبکه ایران / محمد علی نجفی با توجه به مسئولیت معاونت رئیس جمهوری و ریاست سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که بر عهده اش محول شده، از عضویت در شورای اسلامی شهر تهران استعفا کرد.
محمد علی نجفی عضو شورای اسلامی شهر تهران به دلیل انتصاب در سمت معاون رئیس جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از عضویت در شورای شهر تهران استعفا کرد.
به گزارش ایلنا نجفی در متن استعفای خود با اشاره به بند 4 ماده 28 قانون تشکیلات شوراهای اسلامی شهر و روستا، آورده است: با توجه به مسئولیت معاونت ریئس جمهوری و ریاست سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که بر عهده اینجانب محول شده است، از عضویت در شورای اسلامی شهر تهران استعفا می‌کنم.
به گزارش فارس در حالی که اعضای شورای شهر به استعفای محمد علی نجفی رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی و عضو شورای شهر رای ندادند، مهدی چمران رئیس شورا این اتفاق را مورد تصویب اعضای شورا اعلام کرد.
در جلسه علنی امروز شورای شهر، چمران در اقدامی حیرت‌انگیز تعداد آرای موافق با استعفای نجفی را بیش از آرای واقعی اعلام کرد و بدون توجه به اعتراضات استعفا را به تصویب رساند.
در جلسه امروز ابتدا آیین نامه شورا درباره نحوه استعفای اعضا توسط علیرضا دبیر قرائت شد و پس از آن استعفانامه نجفی که دیشب و خطاب به سعید دایی رئیس دفتر هیئت رئیسه شورا ارسال شده بود، خوانده شد.
پس از آن حمزه شکیب رئیس کمیسیون عمران شورا با بیان اینکه شورا شغل نیست گفت: با توجه به اینکه دوره سوم شورا هفته آینده به پایان می‌رسد و تنها یک جلسه دیگر از جلسات ما باقی است این استعفا نامه به صورت نمادین نوشته شده و آقای نجفی به شورا احترام گذاشته است ولی ایشان می‌تواند این یک جلسه را مرخصی بگیرد در نتیجه به اعضا پیشنهاد می‌کنم به این استعفا رای دهند.
چمران در تصحیح صحبت‌های شکیب گفت: درست است که عضویت در شورای شغل محسوب نمی‌شود اما متن قانون صراحتا مشخص کرده که اعضای شورا چه مسئولیت‌هایی را نمی‌توانند داشته باشند در نتیجه حتی اگر یک روز هم از عمر شورا باقی باشد این استعفا باید به تصویب اعضای شورا برسد.
در ادامه جلسه رای گیری درباره استعفای نجفی انجام شد که تنها 5 عضو به این استعفا رای دادند و در حالی که 11 عضو در جلسه حضور داشتند و تصویب استعفا به 6 رای نیاز داشت چمران اعلام کرد که استعفا رای آورده است و در میان ناباوری خبرنگاران و اعضای جلسه به مخالفت کاشانی و شکیب توجهی نکرد و به شکیب گفت: شوخی که نداریم، لطفا بحث را تمام کنید و صلوات بفرستید.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز