کد خبر: ۱۴۰۵۸
۱۵۴۵ بازدید
۱ دیدگاه

ماجرای قتل بازیکن فوتبال توسط افغان ها

۹۲/۵/۳۱
۱۷:۲۸

 

 

 

 

امید دربندی، هافبک سابق تیم نیروی زمینی و تیم نونهالان و بازیکن نوجوانان و جوانان سایپا در پانزدهم مرداد ماه امسال ناپدید شده و خانواده وی با مراجعه به کلانتری این امر را اعلام می‌کنند.   به گزارش «تابناک»، پلیس آگاهی تهران از کشف جسد هافبک دفاعی تیم ملی نونهالان، نیروی زمینی و جوانان سایپا در…

 
 

امید دربندی، هافبک سابق تیم نیروی زمینی و تیم نونهالان و بازیکن نوجوانان و جوانان سایپا در پانزدهم مرداد ماه امسال ناپدید شده و خانواده وی با مراجعه به کلانتری این امر را اعلام می‌کنند.

 
به گزارش «تابناک»، پلیس آگاهی تهران از کشف جسد هافبک دفاعی تیم ملی نونهالان، نیروی زمینی و جوانان سایپا در چاهی در محدوده کهریزک و رسیدگی به این پرونده در شعبه ویژه قتل خبر داد.
 
اظهارات پدر مقتول
 

رضا دربندی، پدر امید دربندی دربارهٔ قتل پسرش گفت: یک هفته پیش، پسرم ساعت ۱۰ به فروشگاه رفت تا خواهرش را به منزل بیاورد. در بین راه سه تن او را می‌دزدند و پس از یک ساعت با ما تماس گرفتند و ‌گفتند که ۱۰۰ میلیون به آن‌ها بدهیم. آن‌ها به من گفتند، پسرم دست آنهاست و فردا به شما شماره حسابی می‌دهیم تا با پرداخت پول فرزندم آزاد شود.

وی گفت: فردا صبح به من زنگ زدند و گفتند ۱۰ میلیون پول بریزم تا فرزندم آزاد شود. ۱۰ میلیون را با هر سختی بود جور کردم و به حسابشان ریختم؛ اما پسرم را آزاد نکردند. به من گفتند، فردا ۱۰۰ میلیون بده تا او را آزاد کنیم. به آن‌ها گفتم پس بگذارید حداقل با پسرم صحبت کنم. به یکباره صدای پسرم را شنیدم که داد زد پول را ندهید.

دربندی در ادامه افزود: به آن‌ها گفتم یک نشانی به من بدهید، ولی آن‌ها این کار را نکردند و به روزهای بعد کشیده شد. به هر حال چندین بار این تماس‌ها تکرار شد و من هر بار می‌گفتم نشانی بدهید که او زنده است، ولی آن‌ها می‌گفتند فردا صدایش را می‌شنوی یا مثلا پس‌فردا می‌گذاریم با او صحبت کنی. 

مرحوم امید دربندی
امید دربندی

وی همچنین افزود: حتی یک بار به آن‌ها گفتم اگر راست می‌گویید ‌پسرم زنده است از او بپرسید کت و شلوار عیدش چه رنگی بود. آن‌ها به من گفتند اگر پول را به حسابشان نریزم سر و پای پسرم را می‌برند. به هر حال پلیس، در ‌‌نهایت جسد فرزندم را در یک چاه سمت امین‌آباد پیدا کرد و آن طور که پلیس می‌گفت آن‌ها‌‌ همان روز اول فرزندم را کشته بودند.

رضا دربندی گفت:‌ پلیس به دنبال پروندهٔ آنهاست و آن‌گونه که به من گفته‌اند، آدم‌ربایان از هرات افغانستان با ما تماس می‌گرفتند.

دربندی در ادامه سخنانش با اشاره به سوابق فوتبالی فرزندش بیان کرد: در اردبیل که بودیم، امید در تیم ملی نونهالان بازی می‌کرد. به خاطرش به تهران آمدیم و در نونهالان پاس و نوجوانان این تیم مشغول بازی شد. در سایپا هم در تیم‌های نوجوانان و جوانانش حضور داشت و الان در نیروی زمینی برای ‌سربازی‌اش بازی می‌کرد.

پدر امید دربندی، مراسم ختم فرزندش را در تاریخ روز جمعه مسجد امام صادق (ع) بین فلکه اول و دوم صادقیه ساعت ۱۸ تا ۱۹:‌۳۰ ‌اعلام نمود و گفت: از شما می‌خواهم که این ماجرا را رسانه‌ای کنید. از پسر من گذشت، ولی باید با عاملان این مسائل به شدت برخورد شود. از پلیس هم می‌خواهم تشکر کنم. آن‌ها هم تلاش زیادی انجام دادند.

با اعلام مفقود شدن امید، تحقیقات برای یافتن سرنخی از حضور این فرد آغاز شد تا اینکه پس از ساعاتی در تماس تلفنی با خانواده این فرد مشخص شد که افرادی برای آزادی وی طلب ۱۰۰ میلیون تومان پول نقد کردند که با تماس این افراد، تحقیقات وارد مرحله آدم‌ربایی شد.

 
 اعلام نظر پلیس آگاهی
 
تحقیقات پلیس برای یافتن نشانی از محل نگهداری امید ادامه یافت تا این که در نوزدهم مرداد ماه جسد وی در چاهی در محدوده کهریزک کشف شد.
 
بنا بر اعلام پلیس آگاهی، هم‌اکنون پرونده با توجه به کشف جسد و وقوع جنایت به منظور شناسایی متهم یا متهمان به قتل به اداره دهم شعبه ویژه قتل فرستاده شده و جسد برای تعیین علت فوت به پزشکی‌قانونی منتقل می‌شود.
 
سخنان سرپرست تیم فوتبال نیروی زمینی
 

حسین اخوت، سرپرست تیم فوتبال نیروی زمینی گفت: امید دربندی دو ماه پیش خدمت سربازی و همکاری‌اش با باشگاه نیروی زمینی تمام شده بود و از این‌که شنیدیم او با صد ضربه چاقو کشته شده بسیار ناراحت شدیم.

وی با بیان این‌ که امروز (دوشنبه) چهارمین روز قتل امید دربندی است، دربارهٔ حضور آن مرحوم در تیم نیروی زمینی اظهار کرد: دربندی بازیکن رده امید و تیم نیروهای مسلح باشگاه نیروی زمینی و بازیکن جوان و خوبی بود که به خاطر حضورش در نیروی زمینی، خانواده‌اش هم سال گذشته از اردبیل به تهران نقل مکان کرده بودند.

سرپرست تیم نیروی زمینی با اشاره به رویدادهای پیرامون گروگان‌گیری و سرانجام قتل این جوان، ‌اظهار کرد: ظاهرا دربندی در حوالی تهران محبوس بوده؛ اما تماس‌هایی که با خانواده او گرفته می‌شد، از افغانستان بوده است. خانواده ایشان ۱۰ میلیون تومان را به گروگان‌گیران داده بودند و بعد از آن وقتی با مطالبه ۱۰۰ میلیون تومانی آن‌ها مواجه شده بودند، پلیس از آن‌ها خواسته بود تا این مبلغ را به گروگان‌گیر‌ها ندهند که ‌آن‌ها هم ندادند و متأسفانه فرزندشان هم کشته شد.

وارد کردن ناجوانمردانه ۱۰۰ ضربه چاقو به بدن امید

وی همچنین افزود: عموی امید در محلی که گروگان‌گیر‌ها گفته بودند جسد این جوان را آن‌جا انداخته‌اند، حاضر شده بود و گویا ۱۰۰ ضربه چاقو به بدن امید وارد کرده بودند. وقتی خانوادهٔ دربندی بعد از آگاهی از قتل فرزندشان با پلیس صحبت کرده بودند، مأموران پلیس به آن‌ها گفته بودند چون ما می‌دانستیم او کشته شده ‌به شما گفتیم پول را پرداخت نکنید

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۶/۱ ۱۵:۲۵
باعرض تسلیت به خانواده ی ایشان/.روحش شاد

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز