کد خبر: ۱۴۱۱۷
۱۱۲۰ بازدید
۰ دیدگاه

راهنمای کامل انتخاب رنگ لباس

۹۲/۶/۳
۰۰:۲۱
 
قرمز رنگ من نیست، آبی رنگ توست، زرد به تو نمی‌آید... راز پنهان در این جملات به شما می‌گوید که چطور با انتخاب درست رنگ لباس‌تان، زیبا و حتی خوش‌اندام‌تر به نظر برسید.
 
مجله زندگی ایده آل: داستان گرم و سرد بودن رنگ پوست یک داستان تکراری اما تاثیرگذار است که شاید تا قبل از خواندن این گزارش شما هم بدون کوچک‌ترین توجهی به آن صرفا رنگ‌های مورد علاقه‌تان را برای لباس پوشیدن انتخاب می‌کردید اما ما می‌خواهیم همین جا از یک راز بزرگ پرده برداریم آن هم اینکه اگر تن رنگ‌هایی که برای لباس پوشیدن انتخاب می‌کنید با رنگ پوست‌تان هماهنگ باشد نه‌تنها چشم‌ بلکه پوست‌‌تان هم می‌درخشد، شاداب و سرزنده‌تر دیده می‌شوید، ایرادهای احتمالی چهره‌تان (مثلا گودی یا پف زیر چشم و...) به چشم نمی‌آید و مهم‌تر از همه اینکه اندام‌تان هم زیبا‌ و متناسب‌تر به نظر می‌رسد! در این گزارش «کیانا احمدی»، کارشناس و مدرس طراحی لباس و پارچه (از استالیست‌های گرون لونالون) با ما و شماست تا از راز پنهان این رنگ‌ها پرده بردارد.

قرمز رنگ من نیست، آبی رنگ توست، زرد به تو نمی‌آید... راز پنهان در این جملات به شما می‌گوید که چطور با انتخاب درست رنگ لباس‌تان، زیبا و حتی خوش‌اندام‌تر به نظر برسید.

راز پنهان رنگ‌ها

قرمز به من نمی‌آید، آبی چهره تو را سرد و بی‌روح می‌کند، قهوه‌ای رنگ خود توست... این جملات زیاد به گوش همه ما و شما خورده اما ما بدون دانستن راز پنهان در آنها صرفا به سلیقه‌ای بودن‌شان بسنده ‌کرده و اتفاقا کمتر هم به آنها توجه کرده‌ایم اما واقعیت این است که در نظر گرفتن این قاعده و در کنار آن انتخاب رنگی که علاوه بر پوست با رنگ چشم و موهای ما هم هماهنگ باشد نه‌تنها به زیباتر به نظر آمدن چهره ما کمک می‌کند بلکه اندام ما را هم متناسب‌تر به تصویر می‌کشد. نقطه مقابل این ماجرا زمانی است که شما رنگی را برخلاف این قاعده انتخاب می‌کنید و در نتیجه بدون اینکه بدانید صورت‌تان بی‌روح‌ و گرفته‌تر به نظر می‌رسد و حتی ایرادهای احتمالی چهره‌‌تان هم بیشتر به چشم می‌آید.

پوست شما سرد است یا گرم؟!

برای رسیدن به این دانش که رنگ پوست ما سرد است یا گرم روش‌های متعددی وجود دارد اما 3 راه از ساده‌ترین این روش‌ها از این قرارند:


روش اول

در این روش که اتفاقا شناخته‌شده‌ترین راه هم هست شما باید در طول روز به رگ‌های داخلی مچ دست‌تان نگاه کنید. در این روش بهتر است برای تشخیص درست‌تر یک برگه سفید زیر مچ‌تان نگه دارید. اگر رنگ رگ‌های شما به سبزی زد شک نکنید که پوست‌تان گرم است و اگر رنگ رگ‌ها به سمت آبی متمایل بود یعنی شما تن پوست سردی دارید.

روش دوم

در این روش باید در نور روز و با صورتی بدون هیچ‌گونه آرایش مقابل آینه بایستید و یک کاغذ سفید را کنار صورت‌تان بگیرید اگر در این شرایط رنگ پوست صورت شما به زردی زد یعنی پوست گرمی دارید و اگر رنگ پوست شما متمایل به صورتی بود شما پوست سردی دارید.

روش سوم

در این روش باید سراغ فویل طلایی و نقره‌ای بروید. مقابل آینه بایستید البته باز هم در نور روز و فویل‌ها را به ترتیب کنار چهره‌تان بگیرید اگر فویل طلایی چهره شما را شاداب‌ و زنده‌تر کرد رنگ پوست شما گرم است و اگر فویل نقره‌ای همین شادابی را در چهره شما ایجاد کرد شما جزو افرادی هستید که پوستی سرد دارند.


يک نكته

تابستانه یا پاییزه مسئله این است

اما انتخاب مناسب رنگ‌ها به همین‌جا خلاصه نمی‌شود؛ رنگ پوست شما بر اساس تن گرم یا سردش به 4 فصل تقسیم می‌شود و این تقسیم‌بندی‌ هم از این قرار است:
رنگ پوست‌هایی که تن گرم دارند پوست بهاره و پاییزه هستند و رنگ پوست‌هایی که تن سرد دارند پوست‌های تابستانه و زمستانه!

زمستانه

تابستانه


اگر شما پوستی با تن سرد دارید و رنگ مو و چشم‌های‌تان تیره است مثلا رنگ موی متمایل به قهوه‌ای و مشکی و همین‌طور چشم تیره، پوست شما زمستانه به شمار می‌آید و اگر با همین تن رنگی (تن رنگ سرد) رنگ مو و چشم‌های‌تان روشن‌تر است مثلا قهوه‌ای روشن و عسلی و ... پوست شما پوستی تابستانه است.


پاييزه


بهاره


همین فرمول برای تشخیص بهاره یا پاییزه بودن پوست‌های با تن گرم هم جواب می‌دهد، یعنی اگر شما تن پوست‌تان گرم است و موها و چشماني روشن دارید پوست‌تان بهاره است و اگر با همین تن پوستی رنگ مو و چشمانی تیره دارید رنگ پوست‌تان پاییزه است!


سیاه یا سفید خالص!

بعد از شناسایی تن رنگ پوست و فصل آن نوبت به انتخاب رنگ‌هایی می‌رسد که با پوست شما سازگار است. در مورد پوست‌های زمستانه باید گفت این تناژ پوستی تنها پوست‌هایی هستند که رنگ سفید و سیاه خالص به آنها می‌آید. این افراد باید به این فهرست رنگ‌هایی با تن آبی، رنگ‌های یخی(پاستل کالر) و رنگ صورتی تند را هم اضافه کنند. اما فهرست کامل از رنگ‌هایی که با این پوست سازگارند را می‌توانید در پالت رنگی روبه‌رو پیدا کنید و یادتان باشد هر انتخابی از این پالت به زیبایی بیشتر چهره و اندام شما منتهی می‌شود!صورتی رنگ شماست

اگر پوست شما پوستی تابستانه است باید سراغ رنگ‌های پاستل‌ کالر(رنگ‌های یخی)، رنگ‌های خنثی و ملایم و رنگ‌هایی با ته‌مایه آبی و صورتی روشن و حتی رنگ یاسی بروید. پالت رنگی که می‌بینید تمام رنگ‌هایی است که برای شما ساخته شده‌اند!از قهوه‌ای تا طلایی

رنگ پوست‌های پاییزه یعنی تن پوستی گرم با رنگ مو و چشم‌های تیره رنگ‌های طیف قهوه‌ای، خاکی، شتری و طلایی است. ترکیب کامل این رنگ‌ها را می‌توانید در پالت روبه‌رو که رنگ‌های خاص این پوست است، پیدا کنید.رنگ‌ تیره، هرگز!

اما پوست‌های بهاره، یعنی پوست‌هایی گرم با رنگ مو و چشمانی روشن. رنگ‌هاي هلویی، زرد و طلایی رنگ‌ خود شماست! اما نکته مهم‌تر اینکه بهتر است با این تناژ پوستی سراغ رنگ‌های تیره نروید. فهرست کاملی از رنگ‌های هماهنگ با پوست شما در پالت رنگی روبه‌رو آمده است.


در پالت‌های رنگی احتمالا به رنگ‌های تکراری برمی‌خورید اما یادتان باشد که این تناژ پوست شماست که نشان می‌دهد چه تونالیته‌ای از رنگی مثل رنگ زرد به پوست‌تان می‌آید. مثلا طیف خاصی از رنگ زرد برای پوست‌های تابستانه مناسب است و طیف دیگری از همین رنگ برای پوست‌های زمستانه!

یه حلقه طلایی!

یک توصیه کلی به 2 گروه اصلی پوست‌های گرم و سرد؛ اگر پوست شما سرد است شک نکنید که باید سراغ جواهرات و حتی بدلیجات نقره‌ای بروید و اگر پوست‌تان گرم است جواهرات طلایی‌رنگ برای شما ساخته شده‌اند!

 
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز