کد خبر: ۱۴۱۴۲
۵۱۹ بازدید
۰ دیدگاه

یادآوری برنامه‌های قدیمی تلویزیون در «یادگاری»

۹۲/۶/۳
۲۱:۳۳
این برنامه که به تهیه‌کنندگی مهران رسام در 52 قسمت 50 دقیقه‌ای تولید شده است، به بررسی برنامه‌ها، سریال‌ها، ترانه‌ها و فیلم‌های تلویزیونی دهه 60 و 70 در شبکه های مختلف سیما می پردازد و تصاویری خاطره انگیز برای مخاطبان نسل‌های پیشین به تصویر می‌کشد.
برنامه «یادگاری» در شبکه سه سیما قصد دارد برنامه‌ها، سریال‌ها و ترانه‌های دهه‌های ۶۰ و ۷۰ تلویزیون را بازخوانی کند.

به گزارش فارس، برنامه «یادگاری» - کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیما - از پنجشنبه (7 شهریورماه) و از ساعت 21 روی آنتن شبکه سه سیما قرار می‌گیرد.

این برنامه که به تهیه‌کنندگی مهران رسام در 52 قسمت 50 دقیقه‌ای تولید شده است، به بررسی برنامه‌ها، سریال‌ها، ترانه‌ها و فیلم‌های تلویزیونی دهه 60 و 70 در شبکه های مختلف سیما می پردازد و تصاویری خاطره انگیز برای مخاطبان نسل‌های پیشین به تصویر می‌کشد.

مهران رسام که تهیه‌کنندگی یادگاری را برعهده دارد، درباره ویژگی‌ها و رویکردهای این برنامه تلویزیونی گفت: این برنامه قرار است به همه برنامه‌های صدا و سیما که عمدتا در دهه‌های 60 و 70 برای بینندگان جنبه‌ای خاطره انگیز دارد، بپردازد. در هر قسمت از برنامه یک موضوع کلی خواهیم داشت و تفاوت اصلی این برنامه با سایر برنامه‌ها این است که در واقع اجرا به معنای مرسوم آن صورت نمی‌گیرد، بلکه آقای مسعود فروتن به عنوان کارشناس هنری برنامه درباره موضوع و تم برنامه توضیحاتی را ارائه می‌کنند.

وی در همین رابطه افزود: یادآوری برنامه های سال های قبل صدا و سیما از طریق پخش تصاویری از سریال ها، فیلم ها، ترانه ها، کلیپ ها و گزارش ها صورت می گیرد؛ برای مثال در دومین قسمت از این برنامه درباره نامه‌نگاری صحبت می شود و آیتم‌های برنامه هم مرتبط با همین موضوع است.

رسام با اشاره به این که در این برنامه به مناسبت‌های مذهبی و ملی هم توجهی خاص صورت می گیرد، ادامه داد: در این برنامه مناسبت ها هم جایگاهی خاص دارند و برای مثال در هفته دفاع مقدس و یا زمان بازگشایی مدارس هم موضوعات برنامه حال و هوایی مشابه خواهند داشت. در واقع ما از تصاویر و منابع آرشیوی برای جذاب تر کردن برنامه استفاده خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این که آیا در این برنامه مهمانانی هم حضور خواهند داشت یا نه، بیان کرد: در فاز اول این برنامه این اتفاق نمی افتد. اما شاید در ادامه تولید برنامه بخشی را برای حضور مهمانان یا آیتمی که آن ها بتوانند خاطرات خود را بازگو کنند، طراحی کنیم.

تهیه کننده برنامه یادگاری این برنامه را اثری جُنگ دانسته و درباره فضای کلی حاکم بر برنامه تصریح کرد: در این برنامه تلاش شده است تا از بخش های متنوع ، جذاب و خاطره انگیزی برای مخاطب استفاده شود. بنابراین آیتم ثابتی در کار تعریف نکرده ایم. فضای کلی برنامه هم نه چندان شاد و نه چندان غمگین است و به تناسب موقعیت و بسته به موضوعات هر قسمت از طنز هم در کار بهره می‌گیریم.

برنامه یادگاری قرار است هر پنج شنبه از ساعت 21 از شبکه سه سیما به پخش برسد. مجری کارشناس این برنامه مسعود فروتن از کارگردانان با تجربه تلویزیون و تهیه کننده آن مهران رسام است و خود او به همراه احسان سجادی حسینی کارگردانی و هانیه بساطینی نویسندگی این برنامه را بر عهده دارند. همچنین آریا اردستانی به عنوان تدوینگر با پروژه همکاری می‌کند. 
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز