کد خبر: ۱۴۸۶۰
۴۹۷ بازدید
۱ دیدگاه

زمان بازگشایی رسمی مدارس

۹۲/۶/۲۸
۱۹:۳۵

 

سرپرست آموزش و پرورش با اعلام بازگشایی مدارس روز دوشنبه با پیام رییس جمهور، گفت: سال تحصیلی جدید با حضور 12 میلیون و 300 هزار دانش آموز در 105 واحد آموزشی از دوشنبه آغاز می‌شود.
 
ایسنا: علی اصغر فانی روز پنج شنبه در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در وزارتخانه، افزود: دانشگاه فرهنگیان در هر استانی دو پردیس دخترانه و پسرانه دارد که پذیرش دانشجو در این دانشگاه نیز از ترم دوم (بهمن ماه) آغاز می شود.

وی از پذیرش 23 هزار نفر در دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: این تعداد بهمن ماه امسال در دانشگاه های فرهنگیان سراسر کشور فعالیت خود را آغاز می کنند.

وی بر ضرورت تقویت و اهتمام ویژه به بحث نیروی انسانی در آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش تقویت و بهسازی نیروی انسانی است و در این راستا آموزش‌های ضمن خدمت را با جدیت دنبال می‌کنیم.

سرپرست آموزش و پرورش، در ادامه ضرورت توجه به قرآن در آموزش و پرورش را نیز مورد توجه ویژه قرار داد و تصریح کرد: در این راستا طرح مدارس قرآنی در دستور کار قرار گرفته است.

آغاز مدارس با پیام رییس جمهوری

فانی با بیان اینکه همکاران در 720 منطقه آموزشی ماه‌هاست که برای این رویداد ملی و فرهنگی آماده می شوند، افزود: مدارس روز دوشنبه با پیام رییس جمهوری بازگشایی می شود.

وی با اشاره به بازگشایی و آغاز مدارس با 12 میلیون و 300 هزار دانش آموز در 105 واحد آموزشی، گفت: بیش از یک میلیون نفر کارمند و معلم امر تعلیم و تربیت سال تحصیلی 93 – 92 را بعهده دارند.

سرپرست آموزش و پرورش، بهسازی نیروی انسانی را یکی از مهمترین جهت گیری های آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: در کنار مقررات، تجهیزات آموزشی و مدیریت آنچه که تعیین کننده اصلی در امر مهم تعلیم و تربیت است مسئله معلم است.

فانی ادامه داد: امر ضمن خدمت و بهسازی نیروی انسانی را به لحاظ کمی و کیفی پیگیری می کنیم و از اولویت های جدی و اصلی آموزش و پرورش به شمار می رود. 
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۶/۲۸ ۱۶:۱۷
چند روز قبل ماموران اداره برق به مدارس میانه آمده بودند و مصرانه خواستار قطع برق مدارس در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید!؟!؟! بودند
آیا بقول کاربران عزیز میانه ای در فضای مجازی ، هیچ مشکلی نیست که مسئولین شهر و ... ! در همایشهای اخیر دانشگاهی ، ادارات بهداشت و مخصوصا آموزش و پرورش فقط از یکدیگر تعریف و تمجید می کنند؟!
چند مدرسه در حال ریزش است ، مثل دبستان دخترانه فاطمه زهرا (س) -واقع در ضلع شمالی میدان معلم- که یک طبقه اضافی غیراصولی بر روی بنای اصلی این مدرسه ساخته شده و دو سه سال است فقط مسئولین اجرایی شهر ، نمایندگان ، سازمان نوسازی و آموزش و پرورش فقط قول و وعده سرخرمن! می دهند و دیگر هیچ! با یک رنگ آمیزی ظاهری که مشکلات مدارس این چنینی در حال ریزش حل و برطرف نمی شود!

اخبار روز